مقایسه قطار فدک و زندگی | رقابتی تنگاتنگ میان بهترین‌ها

سفرکردن با قطار و تماشای مناظر مسحور‌کننده و چشم‌نواز سفر در کنار امکان استراحت در فضایی آرام و راحت، بسیار دل‌انگیز و جذاب است. حال تصور کنید قطاری که با آن سفر می‌کنید، همچون هتلی ۵‌ستاره، امکانات و خدمات بی‌نظیری را در اختیارتان قرار دهد و به بهترین شکل از شما میزبانی کند. قطار‌های فدک و زندگی، از بهترین قطار‌های مسافربری در ایران هستند که بسیاری آن‌ها را به هتل‌های ۵‌ستاره سیار تشبیه می‌کنند. اینکه بتوان گفت کدام قطار بهتر از دیگری است، کاری دشوار است؛ از‌این‌رو بر آن شدیم تا با ارائه مطلبی با عنوان مقایسه قطار فدک و زندگی، شما را برای انتخاب بهترین گزینه برای سفر راهنمایی کنیم. در این مطلب به‌منظور مقایسه قطار فدک با زندگی، به بررسی ویژگی‌ها، امکانات و خدمات رفاهی و تفریحی و همچنین نحوه پذیرایی در هر یک از این قطار‌ها پرداخته‌ایم و در‌نهایت مزایای هر‌کدام در مقایسه با دیگری را بر‌شمرده‌ایم. 

قطار زندگی

پیش از آنکه بخواهیم به مقایسه قطار فدک و زندگی بپردازیم، خوب است که در ابتدا به معرفی هر‌کدام از این قطار‌ها پرداخته و در‌خصوص ویژگی‌ها و امکانات آن‌ها توضیح دهیم. قطار زندگی را می‌توان به‌عنوان بهترین، مجهز‌ترین و مجلل‌ترین انواع قطار در ایران و موجود در ناوگان ریلی شرکت رجا معرفی کرد. قطار زندگی اولین قطار ۵‌ستاره و لوکس در کشور است و به همین سبب نیز، شهرت بسیاری دارد. امکانات و خدمات این قطار برای مسافرانش به‌قدری ویژه و بی‌نظیر است که با انتخاب آن برای سفر می‌توانید به‌معنای واقعی کلمه از مسیر سفر نیز لذت ببرید! از مهم‌ترین ویژگی‌های قطار زندگی می‌توان به پذیرایی خوب و مناسب با بهترین غذا‌ها، میان‌وعده‌ها و نوشیدنی‌ها از مسافران، امکانات رفاهی و تفریحی مناسب، سرویس خواب ویژه و… اشاره کرد. البته این ویژگی‌ها از محاسن سفر با قطار است که در مقاله مزایا و معایب سفر با قطار به آن پرداخته‌ایم.

در ادامه مطلب مقایسه قطار فدک با زندگی به‌طور دقیق‌تر و کامل‌تر در‌خصوص امکانات رفاهی، تفریحی، نحوه پذیرایی و همچنین امکانات ویژه قطار ۵‌ستاره و قطار مجلل زندگی توضیح داده‌ایم؛ تا راهنمای شما برای انتخاب بهترین گزینه پیش خرید بلیط قطار باشیم.

 • امکانات و خدمات رفاهی و تفریحی قطار مجلل ۵‌ستاره زندگی

قطار ۵‌ستاره زندگی تجربه فوق‌العاده‌ای از سفر را برای شما رقم می‌زند. همان طور که گفتیم، در این قطار امکانات رفاهی و تفریحی متنوع و متعددی به‌منظور جلب رضایت و همچنین رقم زدن لحظاتی خوش و مفرح برای مسافران فراهم شده است. در این بخش از مقایسه قطار فدک و زندگی، برخی از مهم‌ترین امکانات رفاهی و تفریحی و خدمات قطار مجلل ۵‌ستاره زندگی را عنوان کرده‌ایم: 

 • استقبالی محترمانه و صمیمانه از مسافران در بدو ورود؛
 • رستورانی با منوی متنوع و غذا‌های خوشمزه و با‌کیفیت؛ 
 • پذیرایی بی‌نظیر و سرویس‌دهی عالی به مسافران در طول سفر؛ 
 • ارائه امکانات و خدمات ویژه برای پذیرایی از کودکان؛ 
 • بوفه‌ای با آیتم‌های خوراکی و نوشیدنی متنوع، با‌کیفیت و خوشمزه و امکان سفارش از بوفه در طول سفر؛ 
 • ارائه سرویس خواب بهداشتی، تمیز و بسته‌بندی‌شده و همچنین دمپایی راحت و تمیز برای هر مسافر؛ 
 • ارائه تهویه مطبوع و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی مناسب در کوپه به‌همراه ارائه امکان تنظیم دما و شخصی‌سازی فضا توسط مسافر؛ 
 • وجود سرویس‌های بهداشتی ایرانی و فرنگی برای هر کوپه؛ 
 • وجود سیستم‌های صوتی و تصویری با‌کیفیت در هر‌کوپه برای سرگرمی مسافران در طول سفر؛ 
 • امکان تنظیم ساعت (آلارم) برای بیدارشدن در زمانی مشخص و همچنین وجود سیستم احضار مهماندار در هر کوپه. 

پذیرایی در رستوران قطار زندگی

پذیرایی در رستوران قطار زندگی

در مقایسه قطار فدک با زندگی، دو قطار مجلل در ایران، بررسی نحوه پذیرایی و کیفیت آن بسیار پر‌اهمیت است؛ از‌این‌رو در این بخش قصد داریم در‌خصوص نحوه ارائه خدمات پذیرایی در قطار زندگی رجا توضیح دهیم. در قطار زندگی رجا، پذیرایی از مهمانان در دو مرحله انجام می‌شود. مرحله اول در بدو ورود مسافران به قطار بوده و مرحله دوم پذیرایی اصلی در طول سفر است.

پرسنل قطار زندگی هنگام ورود مسافران به قطار، ضمن خوش‌آمد‌گویی، با چای یا قهوه و دسر‌های شیرین و خوشمزه از مهمانان در کوپه پذیرایی می‌کنند. پذیرایی اصلی این قطار در سالن رستوران آن انجام می‌شود؛ البته اگر خود یا همراهانتان بیمار، سالخورده یا توان‌خواه باشید، می‌توانید از مهمانداران در‌خواست کنید که خدمات پذیرایی را به‌صورت ویژه برای شما در کوپه ارائه دهند. 

نکته: هنگام خرید بلیط قطار زندگی می‌توانید برای خرید شام ویژه این قطار (یا دیگر وعده‌های غذایی که با زمان سفر شما منطبق هستند) اقدام کنید. خوب است اشاره کنیم که قیمت بلیط قطار زندگی با شام ویژه، کمی گران‌تر از بلیط معمولی آن است. 

قطار فدک

چنانچه اهل سفر کردن با قطار باشید، حتماً نام قطار ۵‌ستاره فدک به گوشتان خورده است. قطار فدک را می‌توان به‌عنوان یکی از بهترین، معروف‌ترین و محبوب‌ترین قطار‌های مسافر‌بری در ایران معرفی کرد. این قطار ۵‌ستاره، فعالیت خود را در سال ۱۳۹۳ هجری شمسی، در ناوگان ریلی کشور آغاز کرد و از همان ابتدا با ارائه بهترین امکانات و خدمات، محبوبیت بسیاری به دست آورد. امکانات و خدمات این قطار به‌قدری فوق‌العاده است که خرید بلیط قطار فدک و پیمودن مسیر سفر با این قطار، تجربه‌ای بی‌نظیر از سفر زمینی را برای شما رقم خواهد زد. بسیاری عنوان هتل متحرک روی ریل را به این قطار می‌دهند؛ چرا‌که در طول سفر با آن گویی در هتلی پنج‌ستاره با بهترین امکانات و خدمات اقامت دارید. 

امکانات و خدمات رفاهی و تفریحی قطار ۵‌ستاره فدک

در این بخش از مقایسه قطار فدک و زندگی قصد داریم به بررسی امکانات و خدمات رفاهی و تفریحی ارائه‌شده در قطار ۵‌ستاره فدک بپردازیم. تا با مقایسه‌ای دقیق‌تر میان امکانات و خدمات این دو قطار، بتوان بهترین گزینه را انتخاب کرد. در ادامه برخی از مهم‌ترین امکانات و خدمات رفاهی و تفریحی قطار ۵‌ستاره فدک را عنوان کرده‌ایم:‌ 

 • استقبال از مسافران و خوش‌آمد‌گویی به آن‌ها با فرش قرمز و رفتاری محترمانه و صمیمانه؛ 
 • سرو عصرانه‌ای خوشمزه یا صبحانه‌ای مفصل بر‌اساس ساعت حرکت قطار؛ 
 • سرو غذای اصلی همراه با پیش‌غذا و دسر؛ 
 • سرو انواع نوشیدنی‌ها در حین سفر و بعد از غذا؛ 
 • ارائه سرویس خواب بهداشتی، تمیز، با‌کیفیت و راحت و همچنین حوله مرطوب برای هر مسافر؛ 
 • استفاده از ظروف چینی با‌کیفیت برای پذیرایی از مهمان‌ها؛ 
 • امکان مشاهده قیمت بلیط قطار فدک و خرید آن به‌صورت آنلاین؛ 
 • وجود تهویه مطبوع و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی پیشرفته به‌همراه امکان تنظیم دمای کوپه از ۲۲ تا ۲۶ درجه، توسط مسافران؛ 
 • ارائه تجهیزات صوتی و تصویری پیشرفته و با‌کیفیت در هر کوپه و امکان تماشای جدید‌ترین فیلم‌ها و سریال‌ها و گوش سپردن به موسیقی‌های متنوع؛ 
 • وجود سرویس‌های بهداشتی ایرانی و فرنگی وکیوم‌شده و تمیز. 

پذیرایی در قطار ۵‌ستاره فدک

از نظر شما ویژگی‌های ارائه‌دهنده بهترین غذا برای سفر با قطار چیست؟ بی‌تردید می‌توان گفت پذیرایی در قطار فدک به گونه‌ای است که تمام ویژگی‌های مد‌نظر شما در پاسخ به سؤال فوق را داراست. در این بخش از مقایسه قطار فدک و با زندگی، قصد داریم به بررسی نحوه پذیرایی و کیفیت و طعم غذا‌های قطار ۵‌ستاره فدک بپردازیم. پیش از هر‌چیزی خوب است عنوان کنیم که تمامی اقلام خوراکی موجود در قطار فدک، توسط کترینگ ایرانی-اتریشی دونا (Donhauser) تهیه می‌شوند.

کترینگ دونا، بزرگ‌ترین و معتبر‌ترین مجموعه ریلی در آسیا بوده و تمام اقلام خوراکی را با بهترین کیفیت تهیه و ارائه می‌کند. از‌این‌رو در قطار ۵‌ستاره فدک می‌توانید لذت چشیدن لذیذ‌ترین و با‌کیفیت‌ترین غذا‌ها، پیش‌غذا‌ها و دسر‌ها را تجربه کنید. گفتنی است که در قطار ۵‌ستاره فدک تمامی غذا‌ها به‌صورت گرم و با کیفیت اولیه سرو می‌شوند و دیگر خبری از غذا‌های سرد و بی‌کیفیت نیست. 

قطار فدک بهتر است یا زندگی؟

به‌طور کلی مقایسه قطار فدک و زندگی کار دشواری است؛ چرا‌که هر‌یک از این قطار‌ها، بهترین، لوکس‌ترین و مجلل‌ترین قطار‌های مسافر‌بری در کشور هستند. با‌این‌حال می‌توان در برخی از جزئیاتی که سلیقه مسافر در آن‌ها دخیل است، آن‌ها از یکدیگر تمیز داد. به‌طور مثال اگر مایلید با تهیه بلیط قطار برای کودکان، شرایط رفاهی بهتری برایشان فراهم کنید، قطار زندگی گزینه مناسب‌تری برای شما است؛ چرا‌که در این قطار امکانات و خدمات ویژه برای پذیرایی از کودکان ارائه می‌شود. از سوی دیگر اگر مبدأ حرکت شما تهران بوده و مقصدتان مشهد است، پیشنهاد می‌کنیم قطار فدک را برای سفر خود انتخاب کنید؛ زیرا قطار فدک برای زائران مشهد امکان اقامت رایگان در هتل، همزمان با خرید بلیط قطار را فراهم کرده است. بر همین اساس شما می‌توانید با بررسی ویژگی‌ها، امکانات و خدمات هر‌یک از این قطار‌های مسافربری، بر‌اساس شرایط، سلیقه و نیاز‌های خود، به مقایسه قطار فدک با زندگی پرداخته و بهترین گزینه را انتخاب کنید. 

در این مطلب از مجله گردشگری ره بال آسمان، ضمن بررسی ویژگی‌ها، امکانات و خدمات رفاهی و تفریحی و همچنین کیفیت و نحوه پذیرایی در ۲ تا از بهترین و مجلل‌ترین قطار‌های مسافر‌بری در ایران، به مقایسه قطار فدک و زندگی پرداختیم. آیا تا‌کنون تجربه سفر با این قطار‌ها را داشته‌اید؟ از نظر شما قطار فدک بهتر است یا زندگی؟ از شما می‌خواهیم که اگر تا‌کنون تجربه سفر با هر‌یک از این قطار‌ها را داشته‌اید، ما و مخاطبانمان را نیز در بخش نظرات از تجربیات و اطلاعات ارزشمند خود بهره‌مند ساخته و طبق تجربه خود، به مقایسه قطار فدک با زندگی بپردازید. 

در‌نهایت قطار فدک بهتر است یا قطار زندگی؟ به طور کلی مقایسه قطار فدک و زندگی کار دشواری است؛ چرا‌که هر‌یک از این قطار‌ها، بهترین، لوکس‌ترین و مجلل‌ترین قطار‌های مسافر‌بری در کشور هستند؛ از‌این‌رو شما می‌توانید با بررسی ویژگی‌ها، امکانات و خدمات هر‌یک از این قطار‌های مسافربری، بر‌اساس شرایط، سلیقه و نیاز‌های خود، به مقایسه قطار فدک با زندگی پرداخته و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

از مهم‌ترین امکانات رفاهی قطار زندگی می‌توان به رستورانی با منوی متنوع و غذا‌های خوشمزه و با‌کیفیت، ارائه امکانات و خدمات ویژه برای پذیرایی از کودکان، بوفه‌ای با آیتم‌های خوراکی و نوشیدنی متنوع، ارائه تهویه مطبوع و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی مناسب، وجود سرویس‌های بهداشتی ایرانی و فرنگی برای هر کوپه، وجود سیستم‌های صوتی و تصویری با‌کیفیت در هر کوپه و.. اشاره کرد.

از مهم‌ترین امکانات و خدمات رفاهی قطار فدک می‌توان به استقبال از مسافران و خوش‌آمد‌گویی به آن‌ها با فرش قرمز و رفتاری محترمانه و صمیمانه، سرو عصرانه‌ای خوشمزه یا صبحانه‌ای مفصل بر‌اساس ساعت حرکت قطار، سرو غذای اصلی همراه با پیش‌غذا و دسر، سرو انواع نوشیدنی‌ها در حین سفر و بعد از غذا، ارائه سرویس خواب بهداشتی، تمیز، با‌کیفیت و راحت و همچنین حوله مرطوب برای هر مسافر، وجود تهویه مطبوع و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی با امکان تنظیم دما، ارائه تجهیزات صوتی و تصویری پیشرفته و با‌کیفیت و… اشاره کرد.

تمامی اقلام خوراکی موجود در قطار فدک، توسط کترینگ ایرانی-اتریشی دونا (Donhauser) تهیه می‌شوند. کترینگ دونا، بزرگ‌ترین و معتبر‌ترین مجموعه ریلی در آسیا بوده و تمام اقلام خوراکی را با بهترین کیفیت تهیه و ارائه می‌کند. از‌این‌رو در قطار ۵‌ستاره فدک می‌توانید لذت چشیدن لذیذ‌ترین و با‌کیفیت‌ترین غذا‌ها، پیش‌غذا‌ها و دسر‌ها را تجربه کنید. گفتنی است که در قطار ۵‌ستاره فدک تمامی غذا‌ها به‌صورت گرم و با کیفیت اولیه سرو می‌شوند و دیگر خبری از غذا‌های سرد و بی‌کیفیت نیست.

در قطار زندگی رجا، پذیرایی از مهمانان در دو مرحله انجام می‌شود. مرحله اول در بدو ورود مسافران به قطار بوده و مرحله دوم پذیرایی اصلی در طول سفر است. پرسنل قطار زندگی هنگام ورود مسافران به قطار، ضمن خوش‌آمد‌گویی، با چای یا قهوه و دسر‌های شیرین و خوشمزه از مهمانان در کوپه پذیرایی می‌کنند. پذیرایی اصلی این قطار در سالن رستوران آن انجام می‌شود.

نظرات بسته شده است.