جنگل جیغ مشهد | تجربه حس ترس و وحشت در جنگل

0 3,339

اگر نام این جنگل شما را کنجکاو کرده است، باید بدانید که تنها نیستید. شنیدن نام جنگل جیغ مشهد قطعاً هرکسی را کنجکاو می‌کند. همه می‌خواهند بدانند که دلیل این نام‌گذاری عجیب چیست. جنگل جیغ مشهد در حقیقت بر اساس داستان‌های محلی، جنگلی طلسم‌شده و محل زندگی اجنه و شیاطین است. منتها آیا واقعاً این مسئله حقیقت دارد؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا هر آنچه را باید درباره راز جنگل جیغ مشهد بدانید به شما بگوییم.

جنگل جیغ مشهد کجاست؟

جنگل جیغ در خراسان رضوی و نزدیکی مشهد قرار دارد. این جنگل در روستایی با نام روستای سربرج از توابع طرقبه واقع شده است. در بین جاهای دیدنی مشهد، این جنگل را حتی با نام جنگل سربرج نیز می‌شناسند. برای دسترسی به این جنگل نیازی به پیاده‌روی طولانی نیست و بازدید از آن برای افراد کم‌توان و میان‌سال مانعی ندارد.

دلیل نام‌گذاری جنگل جیغ مشهد | این جنگل اسرارآمیز

بازدید از جنگل جیغ مشهد

ما در قرن بیست‌ویکم زندگی می‌کنیم و معمولاً به مسائل ماورایی اعتقادی نداریم. منتها باید بدانید جنگل جیغ به‌خاطر صدای عجیبی که شب‌ها در آن می‌پیچد، به جیغ شهرت دارد. افرادی که از این جنگل بازدید کرده‌اند، همگی این صدای جیغ عجیب‌وغریب را تأیید می‌کنند. جالب است بدانید که فقط شب‌ها صدای این جیغ به گوش می‌رسد و روزها این جنگل شبیه به جنگلی معمولی است.

صدای جیغی که به گوش می‌رسد دقیقاً شبیه به صدای جیغ زنی است که انگار در آتش می‌سوزد و از ته دل فریاد می‌کشد!

شنیدن این صدای مخوف و عجیب رعشه بر اندام هرکسی می‌اندازد. با وجود این، بسیاری از کسانی که این مسئله را باور ندارند یا اینکه اهل ماجراجویی‌اند، برای شنیدن این صدای عجیب راهی جنگل جیغ مشهد می‌شوند. جالب است بدانید بسیاری از افرادی که راهی این مسیر می‌شوند، در میانه راه پشیمان می‌شوند و بازمی‌گردند.

باید دل شیر داشته باشید که بتوانید از این جنگل بازدید کنید! در حقیقت بسیاری از افراد ابتدا تصور می‌کنند داستان روستای سربرج در مشهد داستانی تخیلی است و فقط برای جذب گردشگر آن را روایت کرده‌اند؛ اما زمانی که صدای جیغ به گوش آن‌ها می‌رسد، فرار را بر قرار ترجیح می‌دهند!

آرامگاه عطار نیشابوری | خانه ابدی معطرترین شاعر تاریخ
اینم بخون!

راز جنگل جیغ مشهد | از مسائل ماورایی تا حقایق علمی

راز جنگل جیغ مشهد

جنگل جیغ به یکی از ترسناک‌ترین جنگل های ایران تبدیل شده است و گردشگران بسیاری برای بازدید از آن عازم روستای سربرج می‌شوند. در اینکه چنین صدایی در جنگل جیغ به گوش می‌رسد که هیچ تردیدی وجود ندارد. منتها واقعاً دلیل این صدا چیست؟

بسیاری از کسانی که به دنیای ماورا و این‌طور مسائل اعتقاد ندارند، ترجیح می‌دهند که توجیهی علمی برای این صدای جیغ پیدا کنند و به‌دنبال راز جنگل جیغ مشهد بگردند. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا درباره راز جنگل جیغ مشهد با شما عزیزان همراه صحبت کنیم.

پیش از آغاز بهتر است این موضوع را با شما عزیزان در میان بگذاریم که در روستای سربرج، رودخانه‌ای با همین نام وجود دارد. این رودخانه در دوران گذشته رودی بسیار پرآب بود که متأسفانه برای سالیان سال، خشک باقی مانده بود. نهایتاً در سال ۱۳۹۰، این رودخانه دوباره مثل گذشته پرآب شد. جالب است حتی زمانی که این رودخانه خشک نشده بود نیز حالت فصلی داشت و تنها در برخی فصول سال به جریان درمی‌آمد.

در سال ۱۳۹۰، هم‌زمان با پرآب‌شدن عجیب و شوکه‌کننده این رودخانه، صداهای جیغ در این روستا و جنگل شنیده شد. نکته جالب این است که با به‌وجودآمدن صدای جیغ، آب رودخانه در تمام فصول سال جریان دارد و در هیچ فصلی بی‌آب نیست. همین مسئله باعث شده تا روایات مردم محلی قدرت بیشتری پیدا کند.
  • روایات داستانی درباره جنگل جیغ

خب حالا قصد داریم شما را با تمام داستان‌هایی که درباره این جنگل روایت می‌شود آشنا کنیم. در نگاه اول، جنگل جیغ مشهد جنگلی طلسم‌شده است. برخی تصور می‌کنند در این جنگل اجنه و شیاطین ساکن شده‌اند. برخی دیگر بر این باورند زنی در این جنگل در بین شعله‌های آتش سوزانده شده است و به قتل رسیده و به همین خاطر، همه‌شب با صدای جیغ به‌دنبال یافتن قاتل خود است. شاید قبول این داستان‌ها برای بسیاری از ما کار ساده‌تری باشد تا اینکه بخواهیم درباره دلیل اصلی این صدای جیغ تحقیق کنیم.

تحقیقات بسیاری درباره علت به‌وجودآمدن این صدای جیغ انجام شد. نهایتاً برخی به این نتیجه رسیدند که از سال ۱۳۹۰، ملخ‌ها به این جنگل حمله‌ور شدند. این ملخ‌ها نیز فقط به‌خاطر وجود آب رودخانه به این منطقه حمله کردند و تعداد آن‌ها نیز بسیار است. ملخ‌ها هنگام شب صداهایی از خود درمی‌آورند که باعث به‌وجود‌آمدن این صدای عجیب جیغ شده است.

از طرف دیگر برخی دیگر چنین روایت می‌کنند که باد در بین شاخ و برگ درختان می‌پیچد و چنین صدایی را ایجاد می‌کند. منتها در بسیاری از شب‌ها، حتی نسیمی ملایم نیز در جنگل عبور نمی‌کند و بازهم این صدا به گوش می‌رسد. حتی باید این سؤال را مطرح کنیم که چرا ملخ‌ها خسارتی به این منطقه وارد نمی‌کنند؟ یا اینکه آیا پیش از سال ۱۳۹۰، باد در این جنگل به جریان درنمی‌آمد؟

راهنمای خرید بلیط هواپیما مشهد | بهترین بلیط هواپیما برای سفر به مشهد
اینم بخون!
  • پرده‌برداری از راز جنگل جیغ مشهد

وجود صداهای عجیب و جیغ در این جنگل باعث شد تا مسئولان درصدد باشند دلیل به‌وجود‌آمدن این صدا را بیابند. بر اساس تحقیقات انجام‌شده، این صداها حاصل از نوعی جیرجیرک خاص است. این جیرجیرک عمر کوتاهی دارد و فقط ۴۰ روز عمر می‌کند. دلیل هجوم این جیرجیرک‌ها به روستای سربرج نیز جریان پیدا‌کردن دوباره آب رودخانه داخل این روستاست.

بر اساس تحقیقات، در ۲کیلومتری و امتداد این رودخانه، روی درختان جنگل شاهد حضور هزاران هزار جیرجیرک خواهید بود. به‌گفته محققان، روی هر درخت حدود ۳هزار جیرجیرک حضور دارند و هنگام شب زمانی که هم‌زمان باهم آواز می‌خوانند، این صدای جیغ ایجاد می‌شود.

خب این جوابی است که مسئولان و محققان به ما داده‌اند. منتها این سؤال مطرح می‌شود که چرا از سال ۱۳۹۰ و زمانی که این رودخانه مجدد به جریان افتاد، دیگر حالت فصلی ندارد و مدام پرآب است؟ یا اینکه اصلاً چرا هیچ‌یک از گردشگران تاکنون این حجم از جیرجیرک‌ها را در نزدیکی رودخانه مشاهده نکرده‌اند؟ این سؤالات هنوز هم بی‌پاسخ باقی مانده‌اند و بسیاری تصور می‌کنند مسئولان بیشتر در تلاش‌اند از ایجاد رعب و وحشت همگانی در این روستا جلوگیری کنند.

در ادامه، قصد داریم شما را با یکی از نمونه‌های خارجی این صدای وحشتناک آشنا کنیم و قضاوت را به خود شما بسپاریم.

جنگل جیغ درینگ وودز انگلستان | قتل‌عام مرموز چندین انسان

درینگ وودز نام جنگلی مرموز و فوق‌العاده ترسناک در انگلستان است. در اکثر روزهای سال در این جنگل مه غلیظی به چشم می‌خورد. ظاهر این جنگل بسیار مرموز و ترسناک است. منتها دلیل رعب و وحشت عمومی از این جنگل مه غلیظ آن نیست.

در حقیقت داخل این جنگل صداهای بسیار وهم‌انگیزی به گوش می‌رسد. برخی افراد صدای ناله یک مرد و برخی دیگر صدای زمزمه در این جنگل می‌شوند. در قرن هجدهم میلادی، یک سرهنگ ارتشی در همین جنگل خودکشی کرد. به همین خاطر، برخی افراد تصور می‌کنند روح این سرهنگ در جنگل درینگ وودز سرگردان است.

نکته جالب‌توجه درباره جنگل جیغ انگلستان این است که تاکنون کسی جسارت ورود به آن را نداشته است. افرادی هم که به آن وارد شده‌اند، به‌طرز عجیبی به قتل رسیده‌اند! در روز اول نوامبر سال ۱۹۸۴، ۲۰ نفر در این جنگل قتل عام شدند که ۱۱ تن از‌ آن‌ها نیز کودکان بودند. ۵۰ سال قبل نیز ۴ دانشجو برای تعطیلات به این جنگل رفتند و به‌صورت عجیبی ناپدید شدند و حتی جسد آن‌ها نیز هیچ‌گاه پیدا نشد و حتی دیگر تحقیقاتی روی این پرونده صورت نگرفت. جالب است بدانید که بر اساس ادعای مردم پلوکلی، چهره‌هایی از نور شبیه به شبکه‌های عنکبوتی در آن روز در آسمان پدیدار شدند و ناگهان از بین رفتند.

روستای زشک مشهد | روستایی زیبا در منطقه ییلاقی
اینم بخون!
تاکنون هیچ محققی جرئت تحقیق درباره این جنگل را نداشته است. بسیاری از محققان و دانشمندان بر این باورند که این جنگل تحت تسلط نیروهای ماورایی یا افراد فرازمینی است. به همین خاطر، هیچ‌کس جسارت تحقیق درباره آن را ندارد و این پرونده هنوز سربه‌مهر باقی مانده است.

اقامت در جنگل جیغ مشهد | جسارت اقامت شبانه

اقامت در جنگل جیغ مشهد؟ واقعاً شوخی می‌کنید؟! خب تاکنون هیچ‌کس جسارت اقامت شبانه در این جنگل را نداشته است. منتها اگر شما می‌خواهید اولین نفر باشید، باید بدانید این جنگل هنگام شب آب‌وهوایی سرد دارد و برای اقامت در این جنگل حتماً باید کیسه‌خواب داشته باشید.

همچنین در مسیر جاده خلج، یک اقامتگاه بوم‌گردی وجود دارد که به شما امکان می‌دهد در مناطق ییلاقی طرقبه یک شب را سپری کنید. در ضمن، با توجه به افزایش تعداد گردشگران در روستای سربرج، برخی از مردم روستایی، بخشی از خانه خود را برای اقامت شبانه به گردشگران کرایه می‌دهند.

بهترین زمان بازدید از جنگل جیغ مشهد

از مسائل ماورایی این جنگل که بگذریم، بهترین زمان بازدید از این جنگل فصل بهار است. در فصل بهار این جنگل ظاهری سرسبز و شاداب دارد و می‌توانید از دیدن مناظر طبیعی آن لذت ببرید. روستای سربرج بخشی از روستای طرقبه به حساب می‌آید و منطقه‌ای ییلاقی محسوب می‌شود. ازاین‌رو، هوای روستای سربرج به‌صورت کلی چند درجه‌ای با مناطق دیگر مشهد تفاوت دمایی خواهد داشت.

بهتر است فصل زمستان و پاییز را برای بازدید خود انتخاب نکنید. تمام افرادی که شجاعت رفتن به این جنگل را پیدا می‌کنند نیز اکثراً فصل تابستان را برای بازدید خود انتخاب می‌نمایند. به همین خاطر، حضور گردشگران کنجکاوی همانند شما می‌تواند باعث دل‌گرمی بیشتر بقیه شود.

توصیه‌های ره‌بال آسمان به شما عزیزان

  • حتماً به‌صورت گروهی از این جنگل بازدید کنید؛
  • افرادی که بیماری‌های قلبی‌ دارند باید از بازدید این جنگل خودداری کنند؛
  • حتی برای ماجراجویی و کنجکاوی، بهتر است نیمه‌شب را برای بازدید خود انتخاب نکنید؛
  • داستان روستای سربرج طرقبه اصلاً افسانه نیست و واقعاً چنین صداهایی به گوش می‌رسد؛
  • اگر احساس می‌کنید که این ترس روی روحیه شما تأثیر می‌گذارد، بهتر است آن را فراموش کنید؛
  • هنوز تحقیقات کاملاً درستی درباره این جنگل انجام نشده است، پس بهتر است کودکان را اصلاً به این جنگل نیاورید.

دسترسی به جنگل جیغ مشهد

برای دسترسی به این جنگل، باید ابتدا خودتان را به مشهد برسانید. از مشهد به‌سمت غرب بروید و وارد جاده خلج شوید. جاده خلج را تا ۳۱ کیلومتر ادامه دهید و با دیدن تابلوی راهنمایی روستای سربرج، به‌سمت چپ بپیچید تا به این روستا برسید. از روستای سربرج با کمی پرس‌و‌جو به این جنگل خوفناک در مشهد خواهید رسید. فراموش نکنید که این جنگل را با نام جنگل مج نیز می‌شناسند.

بهترین رستوران های مشهد از نظر کاربران + آدرس و شماره تلفن
اینم بخون!
هزینه ورودی:رایگان
ساعات دسترسی:۲۴ساعته (شب‌ها!)
آدرس:خراسان رضوی، جنوب مشهد، طرقبه، روستای سربرج

خب دوستان و همراهان گرامی ره بال آسمان، نظر شما درباره این صدای جیغ چیست؟ به‌نظرتان این جنگل را می‌توان با جنگل جیغ انگلستان مقایسه کرد؟ آیا حاضرید از این جنگل بازدید کنید؟ یا اینکه آیا تا به حال از این جنگل بازدید کرده‌اید؟ اگر تجربه بازدید از این جنگل را داشته‌اید، ما را با تجربه بازدید خود آشنا کنید. فراموش نکنید بی‌صبرانه منتظر خواندن تجربیات و نظرات شما عزیزان همراه هستیم. ما را بیش از این منتظر نگذارید.

این جنگل در مشهد در روستای سربرج قرار دارد و از جمله جاهای دیدنی استان رضوی محسوب می‌شود.

بله، این صدا کاملاً واقعی است.

بله، کودکان اصلاً نباید از این جنگل بازدید کنند.

هنوز دلیل علمی ثابت شده‌ای برای آن وجود ندارد و تنها احتمالات مختلف را بررسی کرده‌اند.

این جنگل را با نام‌های جنگل سربرج و جنگل مج هم می‌شناسند.

4/5 (3 نظر)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.