راهنمای سفر به آمستردام | سرزمین آسیاب‌های برافراشته در هلند

0

راهنمای سفر به آمستردام عصای دست گردشگرانی است که راه بهشت اروپا را در پیش می‌گیرند. در این راهنما، سعی‌ کرده‌ایم راه‌و‌چاه سفر به هلند را با گردشگران در میان بگذاریم. علاقه‌مندان سفرهای اروپایی بهتر از ما می‌دانند که آمستردام بی‌دلیل بهشت اروپا لقب نگرفته و یکی از زیباترین جاهای دیدنی هلند است. آمستردام نه‌تنها جاهای دیدنی بی‌شماری دارد، بلکه مردمان مهمان‌نواز این شهر سفری خاطره‌انگیز را برای گردشگران رقم می‌زنند. راهنمای سفر به آمستردام را از این بابت آماده‌ کرد‌ه‌ایم زیرا حیف است بازدیدی جانانه از لاله‌زارها، کانال‌های آبی و عمارت‌هایی با قدمتی به درازای تاریخ در سفر به هلند نداشته باشید.

از آنجا که سعی می‌‌کنیم سفر به گردشگران ره‌بال آسمان بیشتر از هر گردشگر دیگری خوش بگذرد، در راهنمای سفر به آمستردام ابتدا باهم می‌بینیم آمستردام کجاست. در ادامه، باهم نگاهی به تاریخچه‌ای کوتاه از سرزمین‌ آسیاب‌های برافراشته می‌اندازیم و به جاهای دیدنی آمستردام اشاره می‌کنیم. به شما قول می‌دهیم پس از مطالعه راهنمای سفر به آمستردام، بهترین برنامه مسافرتی برای سیاحت در بهشت اروپا را آماده کنید.

فهرست مطالب

آمستردام کجاست | بهشت اروپا

عکس آمستردام

برای آن دسته از گردشگرانی که با مطالعه راهنمای سفر به آمستردام می‌خواهند بدانند آمستردام کجاست باید بگوییم آمستردام (Amsterdam) پایتخت هلند و پرجمعیت‌ترین شهر این کشور است. این شهر که مرکز گردشگری هلند به حساب می‌آید در استان شمالی واقع در غرب هلند خودنمایی می‌کند. اگر هم می‌خواهید بدانید هلند کجاست، باید بگوییم که این کشور در شمال غربی اروپا قرار دارد. هلند از شرق با آلمان، جنوب با بلژیک و از غرب با بریتانیا همسایه است. سفر به هلند به‌دلیل لاله‌زارهای زیبا و آسیاب‌های بادی این کشور، از دیرباز تاکنون در برنامه گردشگران اروپا جا خوش کرده است.

گردشگران زیادی را سراغ داریم که مجذوب فرهنگ مردمان این سرزمین شده‌اند و به فکر مهاجرت به هلند افتاده‌اند. در راهنمای سفر به آمستردام، اغراق نکرده‌ایم اگر مدعی شویم بهترین شهر هلند برای زندگی آمستردام است.

تاریخچه آمستردام | شهری باستانی که در تاریخ اروپا ریشه دارد

عکس تاریخچه آمستردام

راهنمای سفر به آمستردام را قبل از هر چیزی باید با آشنایی از تاریخچه این شهر آغاز کنیم. به هر اندازه که از تاریخ این سرزمین بیشتر بدانید، به همان اندازه بیشتر عاشق سفر به آمستردام خواهید شد. سرنخ‌های احداث آمستردام که گردشگران آن را با نام بهشت اروپا می‌شناسند، به سده‌های میانی (قرون‌وسطا) بازمی‌گردد. این منطقه به‌دلیل موقعیت جغرافیایی درخشانی که داشت، به یکی از بنادر مهم تجاری در اروپا تبدیل شد. شکوفایی آمستردام در سده‌های ۱۷ و ۱۸ میلادی به اوج رسید و عمارت‌های اعیان و اشراف اروپا در آمستردام بنا شد. خوشبختانه به لطف آب‌و‌هوای خوش آمستردام، بسیاری از این بناها هنوز هم پابرجا هستند.

بندر آمستردام از غرب به آبراه بزرگی وصل می‌شود تا کشتی‌ها به دریای شمال و آب‌های آزاد دسترسی داشته باشند. رودخانه‌ای خروشان با آبی زلال در دل شهر آمستردام به چشم می‌خورد. این رودخانه آبراه‌های متعددی را که در قسمت‌های مختلف آمستردام کشیده شده به هم مرتبط می‌کند.

اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، آمستردام در سده ۱۶ میلادی شکوفا شد.

واحد پول آمستردامی‌ها | با چه پولی معامله می‌کنند؟

عکس واحد پول آمستردامی‌ها

راهنمای سفر به آمستردام زمانی کامل می‌شود که بدانید آمستردامی‌ها با چه پولی معامله می‌کنند. برای پاسخ به این پرسش کافی است نگاهی به قانون استفاده از واحد پول یورو در اروپا داشته باشید. این قانون در سال ۲۰۰۲ هلند و اهالی آمستردام را به استفاده از واحد پول یورو ملزم کرد. جالب است بدانید قبل از سال ۲۰۰۲، هلندی‌ها از واحد گیلدر هلند (Dutch Guilder) استفاده می‌کردند.

مسئله اختلاف زمانی | هلند با ایران چقدر اختلاف زمان دارد؟

هلندی‌ها دقیقاً ۲ ساعت و نیم عقب‌تر از زمان ما ایرانی‌ها ساعتشان را کوک کرده‌اند. این اختلاف زمانی را باید حتماً در پرواز و رزرو هتل در نظر بگیرید.

زبان مردم آمستردام | هلندی‌ها به چه زبانی صحبت می‌کنند؟

آمستردام چیزی حدود ۱میلیون نفر سکنه دارد. نیمی از این تعداد را مهاجران تشکیل می‌دهند. این شرایط باعث شده در آمستردام با تنوع نژادی گسترده‌ای روبه‌رو باشید. جالب اینجاست که ایرانی‌ها در گوشه‌و‌کنار آمستردام به چشم می‌خورند. ترک‌ها نیز از دیگر اقوامی‌اند که مهاجرت گسترده‌ای به هلند داشته‌اند. زبان مردم آمستردام هلندی است. این زبان زیرمجموعه‌ای از زبان ژرمنی است که در خانواده زبان‌های هندواروپایی قرار دارد. از آنجا که هلند یکی از بهترین جاهای دیدنی اروپا است، حضور گردشگران در این منطقه باعث رواج زبان انگلیسی در آمستردام شده. بدون شک با تسلط نسبی به زبان انگلیسی، کار خود را در آمستردام راه خواهید انداخت.

برای اینکه در راهنمای سفر به آمستردام چیزی از قلم نیفتد، در انتهای این مطلب، واژه‌های ضروری و جمله‌های لازم هلندی را با شما در میان می‌گذاریم.

آب‌وهوای آمستردام | شهری خوش‌ آب‌و‌هوا و دلپذیر

عکس آب‌وهوای آمستردام هلند

راهنمای سفر به آمستردام نسبت به دیگر راهنماهای شهرهای اروپایی جالب‌تر به نظر می‌رسد، زیرا این شهر یکی از خوش‌‌‌آب‌و‌هواترین شهرهای اروپاست. اگر اهل جغرافیا باشید، حتماً‌ به‌خوبی می‌دانید که هلند در گروه اقلیم‌های اقیانوسی (Oceanic Climate) قرار دارد. این شرایط دیار هلند را به سرزمینی با آب‌و‌هوای معتدل تبدیل کرده است. باران‌های پراکنده هرازگاهی آمستردام را صفا می‌بخشد. این شهر از وزش بادهای موسمی نیز بهره می‌برد. نسیمی خنک همواره از دریای شمال در آمستردام جریان دارد. وزش دائمی بادهای خنک در هلند، این سرزمین را به دیار آسیاب‌های بادی قدیمی تبدیل کرده است. جالب است بدانید وزش باد در پاییز و زمستان‌های آمستردام بیشتر می‌شود.

ناگفته نماند بعضی مواقع خشم طبیعت منطقه آمستردام را فرامی‌گیرد و طوفان‌هایی سهمگین را در اطراف شهر شاهد هستیم.

بهترین زمان برای سفر به آمستردام | چه زمانی به هلند برویم؟

راهنمای سفر به آمستردام را بی‌شک با این هدف مطالعه می‌کنید که آوازه گل‌‌وبلبل این شهر به گوش شما خورده است. باید اعتراف کرد این تعریف‌و‌تمجید‌ها بی‌دلیل نیست و ۴ فصل آمستردام یکی از دیگری تماشایی‌تر است.

 • کاملاً مشخص است وقتی صحبت از گل‌وبلبل به میان می‌آید، بهارهای آمستردام از تمامی فصل‌های این شهر زیباتر است. حرارت در روزهای آغازین بهارانه آمستردام به حدود ۱۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. اواخر بهار نیز آمستردام نهایتاً ۱۷ درجه حرارت دارد.

عکس بهارهای آمستردام

 • با فرارسیدن تابستان، گردشگران علاقه‌مند به تفریح‌های دریایی راه هلند را در پیش می‌گیرند. تابستان‌های آمستردام از ۲۵ درجه گرم‌تر نمی‌شود تا در راهنمای سفر به آمستردام، این شهر را یکی از خوش‌‌آب‌و‌هواترین مناطق گردشگری اروپا بدانیم.
 • پاییز، پادشاه فصل‌ها، وقتی فرامی‌رسد، بوی خاک باران‌خورده در کوچه و برزن‌های آمستردام می‌پیچد. خیابان‌گردی در پاییزهای آمستردام از هر فصلی دیگر بیشتر خوش می‌گذرد. در روزهای پاییزی آمستردام هوا حدود ۱۹ درجه گرم می‌شود. جالب است آمستردام باران‌های پاییزی زیبایی دارد تا این شهر به بهشت گردشگران عاشق‌پیشه تبدیل شود.

عکس پاییز آمستردام

 • در زمستان‌های آمستردام خبری از یخبندان‌های سنگین نیست. این شهر نهایتاً ۳ درجه بالای سانتی‌گراد سرد می‌شود. به لطف این شرایط سفر به هلند حتی در زمستان هم دلپذیر است.

عکس زمستان‌های آمستردام

در مجموع، در راهنمای سفر به آمستردام باید به این نکته اشاره کنیم به لحاظ آب‌و‌هوا آمستردام یکی از بهترین شهر های هلند است. اگر می‌خواهید لاله‌زارهای زیبای هلند را در زیباترین شرایط ببینید، نیمه ماه آوریل تا اواسط اکتبر سفر به هلند را در برنامه مسافرتی خود اضافه کنید.

سفری ارزان به آمستردام | چه زمانی سفر از همیشه ارزان‌تر است؟

راهنمای سفر به آمستردام نسبت به دیگر راهنماهای سفری که آماده کرده‌ایم این شهر را در جایگاه گران‌تری به لحاظ گردشگری قرار می‌دهد. این شهر در نیمه آوریل تا اواسط اکتبر از همیشه زیباتر است. این زیبایی برای گردشگران گران تمام می‌شود و قیمت‌های هتل‌ها و سرگرمی‌های آمستردام سر به فلک می‌گذارد. تجربه نشان داده زمستان‌های آمستردام از همیشه خلوت‌تر است. خلوتی این شهر از گردشگران، کاهش قیمت‌های گردشگری در آمستردام را به دنبال دارد. از طرف دیگر، با رسیدن کریسمس، مراکز خرید آمستردام فستیوال‌های فروش برگزار می‌کنند. شرط عقل این است که قبل از سفر به هلند به‌خصوص در ایام پرگردشگر، تکلیف رزرو هتل در آمستردام را روشن کنید.

این شرایط دست‌به‌دست هم داد تا در راهنمای سفر به آمستردام، زمستان را به‌عنوان ارزان‌ترین فصل مسافرتی هلند انتخاب کنیم.

مسیر زمینی رسیدن به آمستردام | بهترین روش رسیدن به آمستردام

عکس مسیر زمینی رسیدن به آمستردام

آمستردام تا تهران دقیقاً ۴هزار و ۷۱ کیلومتر فاصله هوایی دارد. بهترین روش برای رسیدن به شهری با چنین فاصله‌ای از ایران هواپیماست. از آنجا که در راهنمای سفر به آمستردام سعی داریم تمامی روش‌های رسیدن به مقصد را با گردشگران در میا‌ن بگذاریم، در کنار روش هوایی، به مسیر زمینی رسیدن به آمستردام هم اشاره خواهیم کرد.

 • مسیر‌های هوایی منتهی به آمستردام | مسیرهای متنوع و گوناگون

در راهنمای سفر به آمستردام برای شما گفتیم که بیشتر فرودگاه‌های بزرگ دنیا برای سفر به هلند پرواز دارند. خطوط هواپیمایی لوفت‌هانزا، آلیتالیا، ترکیش ایرلاین، اوکراینی، پگاسوس، الاتحاد، القطری، امارات، اتریشی، و ایروفلوت را می‌توان از مهم‌ترین هواپیمایی‌هایی دانست که گردشگران را از سرتاسر دنیا به آمستردام می‌رسانند. این شرایط برای گردشگرانی که می‌خواهند از ایران به آمستردام پرواز کنند تفاوت دارد. در هر کجای ایران که هستید باید راهی تهران شوید. خطوط هواپیمایی ایران‌‌ایر، یگانه هواپیمایی ایران است که گردشگران ایرانی را به آمستردام می‌رساند. در گذشته این پروازها فقط در روزهای یکشنبه و پنج‌شنبه انجام می‌شد. این شرایط بسته به فصل سال تفاوت می‌کند.

بهتر است زمان دقیق پرواز ایران هلند را از فرودگاه تهران جویا شوید.
 • فرودگاه بین‌المللی شیپخول آمستردام | یکی از ۳ فرودگاه برتر دنیا

عکس فرودگاه بین‌المللی شیپخول آمستردام

در هر کجای دنیا که باشید، پرواز شما در فرودگاه بین‌المللی شیپخول آمستردام (Schiphol Amsterdam Airport) فرود می‌آید. جالب است در راهنمای سفر به آمستردام بدانید این فرودگاه یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های دنیاست. فرودگاه شیپخول آمستردام چیزی نزدیک یک سده قدمت دارد. این فرودگاه به لحاظ تاریخی قدیمی است؛ اما از گردونه پیشرفت عقب نمانده. فرودگاه بین‌المللی آمستردام یکی از ۳ فرودگاه برتر دنیاست. این فرودگاه در اروپا نیز جایگاه ویژه‌ای دارد.

فرودگاه بین‌المللی شیپخول در جنوب غربی آمستردام واقع شده است.

فاصله فرودگاه بین‌المللی شیپخول آمستردام تا شهر و امکانات رفاهی آن

عکس گیت‌ فرودگاه بین‌المللی شیپخول آمستردام

راهنمای سفر به آمستردام را با بررسی امکانات فرودگاه بین‌المللی شیپخول ادامه می‌دهیم. بزرگ‌ترین فرودگاه هلند، حدود ۱۵ تا نهایتاً ۲۰ دقیقه با آمستردام فاصله دارد. در این فرودگاه با یک پایانه ۳واحدی روبه‌رو هستیم. بخش‌های این پایانه با ۳ سالن بزرگ به هم متصل می‌شود. فرودگاه بین‌المللی شیپخول ۱۶۵ گیت پرواز دارد. این گیت‌ها در ۳ سالن اصلی فرودگاه پراکنده شده‌اند. سالن شماره ۱ فرودگاه قسمتی از طرح شینگن فرودگاه به حساب می‌آید. سالن شماره ۲ فرودگاه برای گردشگران ایرانی اهمیت بیشتری دارد. در قسمت E این سالن، بلیط ایران ایر پرواز هلند بررسی می‌شود. سومین سال فرودگاه بین‌المللی شیپخول آمستردام به پروازهای وی‌آی‌پی و گران‌قیمت اختصاص دارد.

عکس کتابخانه فرودگاه بین‌المللی شیپخول آمستردام

وقتی در راهنمای سفر به آمستردام از یکی از بهترین فرودگاه‌های جهان صحبت می‌‌کنیم، کاملاً مشخص است که فرودگاه بین‌المللی شیپخول امکانات رفاهی طرازاولی دارد. رستوران‌های بین‌المللی با خوش‌مزه‌ترین غذاهای دنیا و کافه‌های شیک با نوشیدنی‌های گوارا در فرودگاه بین‌المللی شیپخول انتظار گردشگران را می‌کشند. فرودگاه بین‌المللی شیپخول جای خوبی برای خرید سوغاتی است. در این فرودگاه برندهای معتبری مانند مون‌ بلان، رولکس و سواروسکی، بهترین سوغاتی‌های دنیا را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند. کتابخانه، اینترنت رایگان، سالن مخصوص سیگاری‌‌ها و درمانگاه مجهز را می‌توان از دیگر امکانات رفاهی فرودگاه بین‌المللی شیپخول نام برد.

 • ویزای شینگن | برای رسیدن به هلند بهتر است ویزای شینگن بگیرید

عکس ویزای شینگن

راهنمای سفر به آمستردام همانند هر راهنمای سفر دیگری، بهترین روش برای رسیدن به کشور دلخواه را پیش روی گردشگران قرار می‌دهد. اینجاست که پیشنهاد می‌کنیم برای رسیدن به هلند بهتر است ویزای شینگن بگیرید. این ویزا در ۲ گروه ویزای نشنال هلند و ویزای شینگن هلند تقسیم‌بندی می‌شود. از آنجا که هلند کشوری عضو پیمان شینگن است، با دریافت ویزای شینگن هلند، راه سفر به تمامی کشورهای عضو شینگن برای گردشگران باز می‌شود. این سکه روی دیگری نیز دارد و با دریافت ویزای نشنال هلند، فقط می‌توانید سفر به هلند را تجربه کنید. دسته‌بندی ویزای شینگن هلند بسته به صلاحدید کنسولگری این کشور تفاوت دارد.

پیشنهاد می‌کنیم قبل از سفر، تکلیف ویزای شینگن هلند را روشن کنید.

مسیر زمینی رسیدن به آمستردام | برای گردشگران از مبدأ کشورهای اروپایی

عکس قطار برلین آمستردام

راهنمای سفر به آمستردام را به‌گونه‌ای آماده‌ کردیم که بهترین مسیرها پیش روی گردشگران باشد. اینجاست که برای گردشگرانی که از کشورهای اروپایی راهی آمستردام هستند، قطار برلین آمستردام را پیشنهاد می‌کنیم. در این سفر از سرزمین‌های سرسبز اروپایی گذر می‌کنید. قطارهای برلین آمستردام دست‌کم هر ۲ ساعت یک بار حرکت می‌کنند. به لطف چنین زمان‌بندی‌ای، می‌توانید با خیال راحت سفر به هلند را در پیش بگیرید. قطار در کنار عبور از شهرهای کوچک‌و‌بزرگ، مسیری را در دل کوه می‌پیماید. با این حساب، می‌توان گفت با یک تیر دونشان زده‌اید و قطارسواری خاطره‌انگیزی را در سفر به هلند تجربه خواهید کرد.

قطار برلین آمستردام فاصله این دو شهر را در عرض ۶ ساعت طی می‌کند.

حمل‌و‌نقل عمومی در آمستردام | شهری کوچک با تنوع مناسب وسایل‌ نقلیه‌

عکس حمل‌و‌نقل عمومی در آمستردام

آمستردام شهری کوچک با تنوع مناسب وسایل‌ نقلیه‌ است. به لطف این شرایط، می‌توانید گشت‌و‌گذاری خاطره‌انگیز را در کوچه‌پس‌کوچه‌های آمستردام تجربه کنید. در راهنمای سفر به آمستردام تمامی روش‌های حمل‌و‌نقل عمومی در آمستردام را باهم بررسی می‌کنیم تا وسیله‌ دلخواه را برای خیابان‌‌گردی در هلند انتخاب کنید.

 • تاکسی‌های آمستردام | تاکسی‌های هوشمند تسلا

عکس تاکسی های آمستردام

هلند یکی از بهترین ناوگان‌های تاکسی‌رانی در سرتاسر دنیا را داراست. در آمستردام و دیگر شهرهای بزرگ هلند، از سال ۲۰۱۴ تاکنون ناوگان تاکسی‌های الکتریکی تسلا فعالیت می‌کند. این تاکسی‌ها با هوشمندانه‌ترین سازوکاری که برای مسیریابی وجود دارد، گردشگران را به مقصد می‌رسانند. به لطف استفاده از تاکسی‌های الکتریکی، کرایه تاکسی آمستردام نسبت به دیگر شهرهای اروپایی مناسب‌تر است. تاکسی‌های آمستردام سفید‌ یا زرد‌رنگ هستند. بهتر است قبل از سوارشدن به تاکسی، مبلغ حدودی کرایه را با راننده طی کنید. تاکسی‌های تاکسی‌متردار نیز حتماً باید تاکسی‌متر را روشن‌ کنند.

در کنار ناوگان تاکسی‌رانی آمستردام، تاکسی اینترنتی اوبر (Uber) نیز خدمات قابل‌قبولی در اختیار گردشگران قرار می‌دهد.
 • اتوبوس شهری آمستردام | گزینه‌ای مناسب برای گردشگران

عکس اتوبوس شهری آمستردام

اتوبوس‌های شهری آمستردام سروقت در ایستگاه حاضر می‌شوند تا حتی برای لحظه‌ای وقت مسافران هدر نرود. ناوگان اتوبوس‌رانی آمستردام در تمامی مسیرهای اصلی این شهر ایستگاه دارد. این شرایط دست‌به‌دست هم داده تا در راهنمای سفر به آمستردام، استفاده از اتوبوس شهری برای آمستردام گردی را به عنوان گزینه‌ای مناسب برای گردشگران بشناسیم.

 • تاکسی‌ های آبی آمستردام | مفرح و رایگان

عکس عکس تاکسی‌ های آبی آمستردام

در راهنمای سفر به آمستردام، اشاره کردیم که این شهر را مسیرهای آبی بی‌شماری فرا گرفته است. به لطف چنین مسیرهایی، تاکسی‌ های آبی مسافران را به گوشه‌و‌کنار آمستردام می‌رسانند. جالب است بدانید تاکسی های آبی کاملاً رایگان هستند. اینجاست که اگر به دنبال روشی برای کاهش هزینه های سفر به هلند می‌گردید، تاکسی های آبی را پیشنهاد می‌کنیم. برنامه حرکت این تاکسی‌ها در ایستگاه‌های مخصوصی نوشته شده است. از آنجا که آمستردام شهر دوچرخه‌سوارهاست، حمل‌ دوچرخه با تاکسی آبی هیچ اشکالی ندارد.

لازم به ذکر است تاکسی های آبی آمستردام در زمستان و تابستان برنامه‌های زمانی متفاوتی را در پیش می‌گیرند.
 • مترو هلند | اُو.‌وی‌.چیپ‌‌کارت هوشمند

عکس مترو هلند

شبکه مترو آمستردام در تمامی مسیرهای این شهر ریشه دوانده است. در واقع، می‌توان گفت جایی از آمستردام وجود ندارد که در آن ایستگاه مترو به چشم نخورد. آمستردامی‌ها کارتی با نام اُو.‌وی‌.چیپ‌‌کارت (OV-Chipkaar) برای گردشگران صادر می‌کنند. با این کارت از برخی از خدمات گردشگری و مترو آمستردام بهره‌مند خواهید شد. ناگفته نماند الزامی برای خرید این کارت وجود ندارد و بلیط یک‌ساعته در ایستگاه‌های مترو به فروش می‌رسد.

 • کرایه خودرو در آمستردام | آمستردام‌گردی با خودرو 

عکس کرایه خودرو در آمستردام

آمستردام‌گردی با خودرو صفای خاص خودش را دارد. به همین دلیل نیز مؤسسه‌های کرایه خودرو در گوشه‌و‌کنار آمستردام به چشم می‌خورد. این مؤسسه‌ها در ازای دریافت مدارک لازم، به مدت چند روز خودرو در اختیار گردشگران قرار می‌‌دهند. راهنمای سفر به آمستردام برای کرایه خودرو نکته‌‌های ویژه‌ای دارد که حتماً باید آن‌ها را در نظر بگیرید:

 • در هلند، اولویت حرکت با وسایل نقلیه عمومی است.
 • رانندگان در خیابان‌های آمستردام مجاز به رانندگی با سرعتی بیشتر از ۵۰ کیلومتر نیستند.
 • این سرعت مجاز در بزرگ‌راه‌های این شهر در هلند به ۱۰۰ تا نهایتاً ۱۳۰ کیلومتر افزایش پیدا می‌کند.
این شرایط باعث شده تا بعضی از رانندگی در آمستردام را یکی از معایب زندگی در هلند بدانند. از طرف دیگر، شرایط زندگی در هلند برای ایرانیان نیز به‌دلیل قوانین سخت‌گیرانه‌ای که در این کشور وجود دارد کمی دشوار به نظر می‌رسد.
 • دوچرخه‌سواری در آمستردام | ریشه در فرهنگ مردمان این شهر

عکس دوچرخه‌سواری در آمستردام

در هیچ‌کجای دنیا به‌اندازه آمستردام دوچرخه‌سوار نخواهید دید. جالب است بدانید حدود ۶۰ درصد از تمامی سفرهای درون‌شهری آمستردام با دوچرخه‌ انجام می‌شود. دوچرخه‌سواری در آمستردام در فرهنگ مردمان این شهر ریشه دارد. این شرایط باعث شده تا در آمستردام کمترین تصادف‌های خیابانی را شاهد باشیم. نقشه‌های مخصوص برای دوچرخه‌سواران در کیوسک‌های گردشگری آمستردام وجود دارد. در این نقشه‌ها، مسیرهای دوچرخه با خط‌های قرمز تعیین شده‌اند. همان‌گونه که حتماً حدس زده‌اید، کرایه دوچرخه از دیگر وسایل نقلیه هلند ارزان‌تر است.

هزینه های سفر به آمستردام | سفر به هلند چقدر خرج برمی‌دارد؟

راهنمای سفر به آمستردام را با این هدف آماده‌ کرده‌ایم که حدود خرج‌های سفر به هلند دستتان بیاید. برای رسیدن به این هدف، اجازه دهید در ادامه باهم ببینیم سفر به هلند چقدر خرج برمی‌دارد.

 • هزینه هتل در آمستردام | از هتل‌های اشرافی و گران تا هاستل‌های ارزان

عکس یورو در آمستردام

آمستردام شهری کوچک است که هتل‌های بی‌شماری را در خود جای داده. به لطف چنین ویژگی‌ای، از هتل‌های اشرافی و گران‌قیمت تا هاستل‌های ارزان‌قیمت پیش‌ روی گردشگران قرار می‌گیرد. یک سوییت در هتلی اعیانی و پنج‌‌ستاره در آمستردام حدود ۱۲۰ یورو به ازای هر شب برای گردشگران تمام می‌شود. این هزینه با کاهش ستاره‌ هتل کمتر می‌شود و به ۳۰ یورو هم می‌رسد. بسته به زمانی که بار سفر برای رسیدن به آمستردام بسته‌اید، قیمت هتل‌های این شهر تفاوت چشمگیری دارد.

برای اینکه درمیان انتخاب فهرست بلندوبالای قیمت‌های هتل آمستردام سرگردان نشوید، پیشنهاد می‌‌کنیم روی کمک همراهان خود در ره بال آسمان حساب باز کنید. در ادامه مقاله، بهترین هتل‌ های آمستردام را معرفی می‌کنیم.
 • هزینه رستوران و خوراکی در آمستردام | حضور بهترین سرآشپزهای دنیا

عکس هزینه ها با یورو در آمستردام

بهترین سرآشپزهای دنیا در رستوران‌های آمستردام دور هم جمع شده‌‌اند. این سرآشپزها غذایی پیش روی مشتریان قرار می‌دهند که در عمرشان نخورده‌اند. خوش‌مزگی غذاهای رستوران‌های هلندی برای مشتریان ارزان تمام نمی‌شود. میانگین هزینه خوردوخوراک بسیار معمولی در آمستردام حدود ۳۱ یورو در هر روز است. این عدد شامل صرف غذاهای اشرافی در رستوران‌های درجه‌یک آمستردام نمی‌شود. یک وعده ناهار یا شام در یکی از بهترین رستوران‌ های آمستردام به‌راحتی تا ۵۰ یورو یا بیشتر برای مشتریان آب می‌خورد.

در راهنمای سفر به آمستردام تأکید می‌کنیم این شهر در کنار رستوران‌،‌ کافه‌‌های معروفی هم دارد. نوشیدنی در یکی از کافه‌های طرازاول آمستردام چیزی بین ۴ تا ۵ یورو هزینه برمی‌دارد.
 • هزینه‌های کلی سفر به آمستردام | هزینه سفر به زیباترین شهر هلند 

عکس زیباترین شهر هلند

راهنمای سفر به آمستردام زمانی برآورد حدودی از هزینه‌های این سفر به گردشگران می‌دهد که در جریان هزینه‌های کلی سفر به هلند باشند. سفر به زیباترین شهر هلند به‌ازای یک مسافر با تفریحات، خوراکی‌ها و هتلی معمولی حدوداً ۱۳۰ یورو خرج دارد. این سفر در یک هفته به ۹۰۰ یورو هم می‌تواند افزایش پیدا کند. گردشگرانی که دست دلدار را گرفته‌اند و سفری ۲نفره به آمستردام دارند در هر هفته باید حدود ۱۸۰۰ یورو خرج کنند.

ناگفته نماند آماری که به آن‌ها اشاره می‌کنیم کاملاً حدودی است. هزینه‌های این سفر بسته به نوع تفریحات و میزان خرج‌های گردشگران تغییر می‌کند.

ترفندهایی اقتصادی | ارزان تمام‌شدن هزینه سفر به آمستردام

راهنمای سفر به آمستردام زمانی برای گردشگران کاربرد دارد که ترفند‌های ارزان‌ تمام شدن این سفر را به اشتراک بگذارد. جالب است بدانید نه‌تنها گردشگری، بلکه زندگی در آمستردام گران است. به همین منظور، در ادامه، ترفند‌هایی را برای تور آمستردام با شما درمیان می‌گذاریم که کمتر کسی از آن‌ها خبر دارد.

قول می‌دهیم با رعایت این ترفند‌ها، سفر ارزان آمستردام به یکی از بهترین خاطره‌های سفرهای خارجی شما تبدیل شود.
 • بازدید از جاذبه های دیدنی و رایگان آمستردام | مناطق دیدنی رایگان

عکس تورهای پیاده‌ای آمستردام

آمستردام مناطق دیدنی رایگان بی‌شماری دارد. این شرایط باعث شده مسئولان گردشگری آمستردام تورهای پیاده‌ای را برای آمستردام‌گردی برگزار کنند. شرکت در این تورها کاملاً رایگان است و فرصتی فراهم می‌کنید تا در کوچه‌پس‌کوچه‌های آمستردام سرک بکشید.

 • بازدید رایگان از موزه روباز آمستردام | بسیار تماشایی و جذاب

انصافاً باید اعتراف کرد هزینه بلیط موزه‌های آمستردام نسبت به دیگر شهرهای اروپایی ارزان‌تر است. این شهر موزه‌های رایگانی هم دارد که تماشای آن‌ها خالی از لطف نیست. موزه روباز آمستردام یکی از این مکان‌هاست. در راهنمای سفر به آمستردام پیشنهاد می‌کنیم حتماً بازدید از موزه‌های این شهر را به برنامه مسافرتی خود اضافه کنید.

 • گشت‌و‌گذار با اتوبوس‌های گردشگری ۲طبقه | اتوبوس‌های هاپ‌.آن.هاپ‌.آف

عکس اتوبوس‌های هاپ‌.آن.هاپ‌.آف

در آمستردام اتوبوس‌های بامزه‌ای با نام هاپ‌.آن.هاپ‌.آف (Hop On Hop Off)، وجود دارد. این اتوبوس‌ها که شکل‌و‌شمایلی جالب و خاطره‌انگیز دارند، گردشگران را با کمترین قیمت در خیابان‌های آمستردام چرخ می‌دهند.

 • اقامت در هاستل های آمستردام | قیمت مناسب و امکانات رفاهی

آمستردام به شهر هاستل های ارزان‌قیمت معروف است. این هاستل‌ها در کنار قیمت مناسب، امکانات رفاهی قابل‌قبولی در اختیار گردشگران قرار می‌دهند. فلایینگ پیگ آپتاون (Flying Pig Uptown)، از هاستل های ارزان آمستردام به حساب می‌‌آید. این هاستل به گردشگران زیر ۳۵ سال اقامت می‌دهد. اِستِی اوکی‌ (Stay OK) دیگر هاستل خوش‌قیمت آمستردام است. این هاستل باب دل گردشگران جوان است و نمای زیبایی به فضای سبز دارد.

راهنمای برقراری تماس و اینترنت در آمستردام | اپراتور لِبارا 

آمستردام نیز مانند دیگر شهرهای بزرگ دنیا اپراتورهای مخابراتی متنوعی دارد. در میان تمامی این اپراتورها، لِبارا (Lebara) محبوبیت بیشتری بین گردشگران و شهروندان آمستردام دارد. سیم‌‌کارت این اپراتور نسبتاً گران است؛ اما خاطرتان جمع باشید که در سراسر آمستردام پوشش آنتن‌دهی مطلوبی دارد. برای خرید سیم‌کارت باید چیزی نزدیک ۱۵ یورو هزینه کنید.

اینترنت در آمستردام نسبتاً گران است. با این حساب پیشنهاد می‌کنیم قبل از فعال‌سازی اینترنت سیم‌کارت، حتماً روش‌های مصرف بهینه اینترنت را در نظر بگیرید.

صرافی های آمستردام | تبدیل ریال به یورو

عکس صرافی های آمستردام

در راهنمای سفر به آمستردام به واحد پول هلند اشاره کردیم و گفتیم که هلندی‌ها با یورو معامله می‌کنند. به این ترتیب، بهتر است قبل از سفر به هلند، پول خود را در صرافی‌های ایران به یورو تبدیل کنید. آمستردام شهری است که سالانه بیشتر از ۲۰میلیون گردشگر دارد. این شرایط باعث شده از فرودگاه این شهر گرفته تا خیابان‌های مهم آن صرافی‌ها صف کشیده‌ باشند. این صرافی‌ها در بهترین هتل های آمستردام هم شعبه دارند. در حین تبدیل ریال به یورو،‌ حتماً مقداری پول خورد دریافت کنید. این پول خورد برای چانه‌زدن و پرداخت کرایه تاکسی به کمک شما می‌آید.

هلند یکی از امن‌ترین شهرهای دنیاست؛ اما بهتر است جوانب احتیاط را در تبدیل پول نگه دارید.

بهترین هتل‌ های آمستردام | اقامت در بهشت اروپا

گردشگران باتجربه با ما هم‌‌عقیده‌اند که اقامت در شهری که به آن سفر کرده‌ایم، تأثیر زیادی در خاطره خوش مسافرت دارد. در این زمینه نیز آمستردام با هتل‌‌های ۵ستاره تا ۳ستاره و هاستل‌های خوش‌قیمت، گردشگران را راضی نگه می‌دارد.

برای راحتی شما جهت انتخاب هتل در راهنمای سفر به آمستردام، پیشنهاد می‌کنیم در سفر به بهشت اروپا راه یکی از این هتل‌ها را در پیش بگیرید.
 • هاستل اکوماما | از ارزان ترین هاستل های آمستردام 

عکس هاستل اکوماما

هاستل اکوماما (Ecomama) نه‌تنها یکی از ارزان ترین هاستل های آمستردام است، بلکه به لحاظ امکانات نیز هاستلی دنج و راحت به حساب می‌آید. اتاق‌های ۱ و ۲ نفره این هاستل به‌لحاظ امکانات رفاهی چیزی کم‌وکسر ندارد. هاستل اکوماما در موقعیت مکانی مناسبی نیز واقع شده است. به لطف این ویژگی، در کمترین زمان ممکن به بهترین جاهای دیدنی آمستردام دسترسی دارید.

 • هتل ۳ستاره تروپن آمستردام | هتلی خوش‌قیمت در مرکز آمستردام 

در راهنمای سفر به آمستردام به گردشگرانی که دنبال هتلی خوش‌قیمت در مرکز آمستردام می‌گردند، هتل تروپن آمستردام را پیشنهاد می‌کنیم. این هتل فاصله کمی با موزه تروپیکس دارد و در مکانی سرسبز و کنار کانال‌های آب واقع شده است. سرآشپز این هتل خوش‌مزه‌ترین غذاهای بین‌المللی را برای گردشگران می‌پزد. در روزهای گرم میز و صندلی در فضای سبز چیده می‌شود تا گردشگران در کنار غذا، چشم‌اندازی به فضای سرسبز هتل داشته باشند.

 • هتل ۴ستاره هوکستون آمستردام | برای گردشگران مشکل‌پسند

عکس هتل ۴ستاره هوکستون آمستردام

برای تعریف از هتل ۴ستاره هوکستون (Hoxton)، کافی است به این نکته اشاره کنیم که شهردار پایتخت هلند مدت‌ها در این هتل زندگی می‌کرده. به لحاظ گردشگری می‌توان هتل ۴ستاره هوکستون را مکانی برای گردشگرانی دانست که در سفر به هلند دنبال بهترین‌ها می‌گردند. رستوران هتل ۴ستاره هوکستون آمستردام خوش‌مزه‌ترین غذاهای دنیا را پیش روی گردشگران قرار می‌دهد. به لحاظ امکانات رفاهی نیز کارمندان هتل هر چیزی که فکرش را در کمترین زمان ممکن برای گردشگران فراهم می‌کنند.

 • هتل ۵ ستاره پولیتزر آمستردام | از مدرن‌ترین هتل‌های اروپا

عکس هتل ۵ ستاره پولیتزر آمستردام

در این قسمت از راهنمای سفر به آمستردام به یکی از بهترین هتل های آمستردام رسیدیم. اگر می‌خواهید سفری اعیانی را در زیباترین شهر هلند تجربه کنید، حتماً راه هتل ۵ ستاره پولیتزر (Pulitzer Amesterdom) را در پیش بگیرید. این هتل دقیقاً ۲۲۵ اتاق دارد که پنجره بیشتر این اتاق‌ها به کانال‌های آب باز می‌شود. هتل ۵ستاره پولتیز به لحاظ امکانات رفاهی نیز یکی از مدرن‌ترین هتل‌های اروپاست. این هتل در یکی از خوش‌آب‌و‌هواترین منطقه‌های آمستردام واقع شده و فاصله‌ کمی با بیشتر جاهای دیدنی آمستردام دارد.

جشنواره‌ها و فستیوال‌های آمستردام | جشن‌و‌پایکوبی در شهری دیدنی

عکس جشنواره‌ها و فستیوال‌های آمستردام

آمستردام اهالی با صفایی دارد. مردمان این سرزمین هر فرصتی را برای جشن‌و‌پایکوبی به فال نیک می‌گیرند. به لطف این روحیه، جشنواره‌ها و فستیوال‌های باشکوهی در این شهر برگزار می‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم تاریخ برگزاری این جشنواره‌ های آمستردام را در سفر به هلند در نظر داشته باشید.
 • جشن پادشاهی | جشن در آوریل هر سال

هلندی‌ها در آوریل هر سال به خیابان می‌ریزند و روز پادشاهی این کشور را جشن می‌گیرند. در این جشن همانند هر جشن دیگری بساط پایکوبی و شادی مردم برقرار است. در جشن پادشاهی هلند، فروشنده‌ها آتش به مال خود می‌زنند تا این مراسم به بهانه‌ای برای خرید سوغاتی هلند تبدیل شود.

 • روز آسیاب‌های بادی هلند | جشن روز ملی آسیاب‌‌بادی

هلند به سرزمین‌ آسیاب‌ها معروف است. این شهرت بی‌دلیل نیست و به‌رغم پیشرفت فناوری، هنوز هم در گوشه‌و‌کنار هلند چرخ آسیاب‌های بادی می‌چرخد. جایگاه آسیاب‌ در فرهنگ هلند، روز خاصی را به خود اختصاص داده است. دومین شنبه و یکشنبه ماه می در هلند با عنوان روز ملی آسیاب‌‌بادی نامیده می‌شود. در این روز چرخ ۹۵۰ آسیاب‌بادی در مناطق دورونزدیک هلند به گردش درمی‌آید.

 • روز گل لاله هلند | سومین شنبه ژانویه

هلند به کشور گل‌ها معروف است. این شهرت بی‌دلیل نیست و گل‌های هلندی در جهان نظیر ندارند. در میان تمامی این گل‌ها، لاله نماد گلکاری هلند است. گل‌کاران هلندی در سومین شنبه ماه ژانویه، آمستردام را لاله‌باران می‌کنند. در این روز چیزی حدود ۲۰هزار شاخه گل لاله در میدان دم (Dam Squar)، به زیبایی هرچه‌تمام‌تر قرار می‌گیرد. چیدن این گل‌ها پس از پایان مراسم برای گردشگران و اهالی هلند کاملاً رایگان است. با این حساب پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید با مطالعه راهنمای سفر به آمستردام مسافرتی رمانتیک به هلند داشته باشید. حتماً سومین شنبه ژانویه را در تقویم مسافرتی خود علامت بزنید.

جاهای دیدنی آمستردام | شهری کوچک با جاهای دیدنی بی‌شمار

راهنمای سفر به آمستردام را با تمرکز بر جاهای دیدنی زیباترین شهر هلند آماده کرده‌ایم. آمستردام شهری کوچک با جاهای دیدنی بی‌شمار است. از آنجا که همیشه رسم داریم بهترین جاهای دیدنی دنیا را به همراهان خود معرفی کنیم.

در ادامه، به جاهای دیدنی آمستردام اشاره می‌کنیم که اگر در سفر به هلند از این مکان‌ها بازدید نکنید نیمی از عمرتان بر باد رفته!
 • موزه ون‌گوگ | نقاش اسطوره‌ای هلندی

امکان ندارد اسم ونسان ون‌گوگ (Vincent van Gogh)، نقاش اسطوره‌ای هلندی، به گوش شما نخورده باشد. این نقاش هلندی به‌اندازه‌ای مشهور است که گردشگری را نمی‌شناسیم راهی آمستردام شود و سری به موزه ون‌گوگ نزند. موزه ون‌گوگ نه‌تنها مکانی برای ارائه نقاشی‌های این هنرمند سده نوزدهم میلادی است. بلکه آثار دیگر هنرمندان هلند و دیگر نقاط دنیا را در خود جای داده است.

 • باغ گیاه‌شناسی و باغ‌وحش آمستردام | قدیمی‌ترین باغ گیاه‌شناسی دنیا

بعید می‌دانیم به لحاظ علمی و زیباشناختی، جایی بهتر از باغ گیاه‌شناسی آمستردام در دنیا برای گردشگران وجود داشته باشد. این باغ قدیمی‌ترین باغ گیاه‌شناسی دنیاست. کاملاً مشخص است در باغی با چنین قدمتی، هر گیاهی که فکرش را بکنید به چشم می‌خورد. در همسایگی باغ گیاه‌شناسی، باغ‌وحش آمستردام با فاصله‌ای ۵دقیقه‌ای قرار دارد. این باغ‌وحش نیز یکی از دیدنی‌ترین باغ‌وحش‌های دنیاست تا مجموعه طبیعی‌شناسی آمستردام به مکان خاطره‌انگیز برای علاقه‌مندان حیات‌وحش و گیاهان تبدیل شود.

 • کاخ سلطنتی آمستردام | از زیباترین کاخ‌‌های دنیا

عکس کاخ سلطنتی آمستردام

هلند کشوری با پیشینه پادشاهی است. با این حساب، در گوشه‌و‌کنار این کشور کاخ‌های پادشاهان هلندی به چشم می‌‌خورد. یکی از باشکوه‌ترین این کاخ‌ها کاخ پادشاه هلند است. معماری ساخت این کاخ در سال ۱۶۴۸ میلادی آغاز شد. کاخی که از آن صحبت می‌‌کنیم یکی از زیباترین کاخ‌‌های دنیاست. این کاخ به لحاظ معماری نیز از شاهکارهای دوران خود به حساب می‌آید. جالب است بدانید در ساخت کاخ سلطنتی آمستردام دقیقاً ۱۳۶۵۹ ستون استفاده شده. معماری این کاخ شباهت زیادی به عمارت‌های سلاطین رومی دارد.

 • گیتورن هلند | زیباترین روستای اروپا 

عکس روستای گیتورن

گیتورن (Giethoorn) زیباترین روستای اروپا است. این منطقه تماشایی حدود ۱۲۰ کیلومتر با آمستردام فاصله دارد. در روستای گیتورن به‌اندازه‌ای تماشایی است که ارزش دارد رنج این سفر را به جان بخرید.

جاهای تفریحی آمستردام | جاهای تفریحی بهشت اروپا 

به شما قول می‌دهیم از تماشای جاهای تفریحی آمستردام که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم هرگز سیر نشوید.

راهنمای سفر به آمستردام را نمی‌شود به پایان رساند، اما به جاهای تفریحی بهشت اروپا اشاره نکرد.
 • پته توچینسکی | زیباترین سالن تئاتر دنیا 

عکس سالن نمایش هلند

آمستردامی‌ها مردمان هنردوستی‌اند. این شرایط باعث شده تا تفریحات آمستردام با هنر گره بخورد. برای اثبات این ادعا کافی است سری به سالن تئاتر توچینسکی پته (Tuschinski Pathe)، بیندازید. این سالن تئاتر یکی از باشکوه‌ترین سالن‌های نمایش در سراسر دنیاست.

 • ای‌.دام تارن | مرتفع‌ترین تاب معلق در اروپا

عکس برج ای.‌دام تارن

در شمالی‌ترین قسمت ساحل آمستردام برجی سربه‌فلک‌کشیده با نام ای.‌دام تارن (A’DAM Toren) به چشم می‌خورد. این برج مرکز تفریحات و خوش‌گذرانی آمستردام به حساب می‌‌آید. باشگاه شبانه، مرتفع‌ترین تاب معلق در اروپا و سرگرمی‌های هیجان‌ هوایی را می‌توان از جاذبه های ای‌.‌دام تارن نام برد. در راهنمای سفر به آمستردام بازدید از ای.‌دام تارن به گردشگران جوان و ماجراجو پیشنهاد می‌شود.

بهترین مراکز خرید آمستردام | خوش‌قیمت‌ترین مراکز خرید آمستردام 

عکس خیابان کالفراشتارت هلند

راهنمای سفر به آمستردام را با هدف پاسخ به گردشگرانی آماده‌ کرده‌ایم که به دنبال بهترین مراکز خرید آمستردام می‌گردند. جالب است بدانید کالفراشتارت (Kalverstraat) خیابان معروف آمستردام با مغازه‌های جورواجور است. در کنار این خیابان به چند مرکز خرید مهم آمستردام هم اشاره می‌کنیم.

مراکزی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، خوش‌قیمت‌ترین مراکز خرید آمستردام به حساب می‌آیند.
 • مرکز خرید استدشارت آمستلوین | خرید سوغاتی در هلند

عکس مرکز خرید استدشارت آمستلوین

اگر از آن دسته گردشگرانی هستید که می‌خواهید با مراجعه به یک مرکز خرید، کار را یکسره کنید و سوغاتی بخرید. راه مرکز خرید استدشارت آمستلوین (Stadshart Amestelveen) را در پیش بگیرید. این مرکز خرید به لحاظ تعداد مغازه‌ها و وسعت در آمستردام نظیر ندارد.

 • مرکز خرید گلدرلندپلین | علاقه‌مندان به پاساژگردی در آمستردام

عکس مرکز خرید گلدرلندپلین هلند

بعید می‌دانیم برای علاقه‌مندان پاساژگردی در آمستردام جایی بهتر از مرکز خرید گلدرلندپلین (Gelderlandplein) پیدا شود. این مرکز خرید ممکن است مغازه‌های نسبتاً کمی داشته باشد؛ اما بهترین برند‌های بین‌المللی در آن جا خوش کرده‌اند. محوطه مخصوص بازی کودکان، پیست‌اسکی زمستانی و رستوران‌های باکیفیت از امکانات مرکز خرید گلدرلندپلین شناخته می‌شود. مرکز خرید گلدرلندپلین به‌عنوان یکی از بازارهای محلی آمستردام نیز شناخته می‌شود.

 • مرکز خرید ماگنا پلازا | از عمارت‌های معروف آمستردام

عکس مرکز خرید ماگنا پلازا هلند

اگر می‌خواهید با یک تیر دو نشان بزنید و در کنار بازدید از مرکز خرید گشت‌و‌گذاری در یکی از عمارت‌های معروف آمستردام داشته باشید، حتماً سراغ مرکز خرید ماگنا پلازا (Magna Plaza) بروید. فروشنده‌های این مرکز خرید به خوش‌انصافی معروف هستند. در بالاترین طبقه این مرکز خرید، کافه‌ای شیک از مشتریان پذیرایی می‌کند. مرکز خرید ماگنا پلازا در آمستردام بورس پوشاک و لباس‌های برند است.

بهترین رستوران‌ های آمستردام | خوش‌مزه‌ترین غذاهای هلند

راهنمای سفر به آمستردام را با بهترین رستوران‌های این شهر ادامه می‌دهیم. رستوران‌هایی که اطلاعات آن‌ها را با شما درمیان می‌گذاریم خوش‌مزه‌ترین غذاهای هلند را برای مشتریان طبخ می‌کنند.

پیشنهاد می‌کنیم حتماً مواظب انگشتان خود باشید!
 • رستوران رون گاستروبار | قیمت بسیار منصفانه

عکس رستوران رون گاستروبار هلند

گردشگران با تجربه سفرهای بی‌شمار به آمستردام، رستوران رون گاستروبار (Ron Gastrobar) را حسابی می‌شناسند. این رستوران در کنار غذایی خوش‌مزه، قیمت بسیار منصفانه‌ای هم دارد. رستوران گاستروبار انتخاب اول گردشگرانی است که به دنبال رستوران با غذای محلی هلند می‌گردند.

 • رستوران یامازاتو | غذاهای آسیایی و به‌خصوص ژاپنی

راهنمای سفر به آمستردام از آن جهت جالب است که در این شهر انواع رستوران‌های خارجی به چشم می‌خورد. یکی از معروف‌ترین آن‌ها رستوران یامازاتو (Yamazato) است. همان‌گونه از نام این رستوران پیداست، خوش‌مزه‌ترین غذاهای آسیایی و به‌خصوص ژاپنی را پیش روی گردشگران دیگر کشورهای دنیا قرار می‌دهد. پیشنهاد می‌کنیم اگر راه یامازاتو را در پیش گرفتید، حتماً شاه‌ماهی‌های این رستوران را امتحان کنید.

 • رستوران دِکاس | نمایی دل‌فریب به زیباترین گل‌های دنیا 

هلند شهر گل‌و‌بلبل است. این ویژگی در رستوران دکاس (De Kas) بیشتر از هر جای دیگری مشاهده می‌شود. رستوران دکاس در گلخانه‌ای زیبا قرار دارد. بیشتر مواد اولیه خوراکی‌های این رستوران از سبزیجات همین گلخانه تأمین می‌شود. بهتر است اگر می‌خواهید در کنار غذایی خوش‌مزه و طبیعی، نمایی دل‌فریب به زیباترین گل‌های دنیا داشته باشید، حتماً منوی غذای رستوران دکاس را امتحان کنید.

بهترین بیمارستان آمستردام | بیمارستان هولاندا

عکس بیمارستان هولاندا

برای اینکه در سفر به هلند نگران بیماری نباشید، بیمارستانی را با شما در میان می‌گذاریم که در آن مرهم هر دردی پیدا می‌شود. اگر می‌خواهید در سفر به هلند به‌غیر از رنج مریض‌داری، رنج دیگری نداشته باشید، سراغ بیمارستان هولاندا (Holanda Hospital) بروید.

این بیمارستان در اروپا نظیر ندارد و خدمات ویژه‌ای را برای گردشگران آمستردام انجام می‌دهد.

اطلاعات ضروری در سفر آمستردام

راهنمای سفر به آمستردام زمانی به راهنمای سفری کارآمد تبدیل می‌شود که اطلاعات ضروری تماس در آن ذکر شود. برای رسیدن به این هدف، در ادامه اطلاعات تماس ضروری در آمستردام را با شما در میان می‌گذاریم.

پلیس:۹۱۱
اورژانس پزشکی:۱۱۲
سفارت ایران در هلند:۰۰۳۱۷۰۳۳۸۴۰۰۰
خدمات گردشگری پزشکی:۰۲۰۵۹۲۳۳۵۵
دفتر هواپیمایی ایران‌ایر در آمستردام:۰۰۳۱۲۰۴۰۵۴۷۹۰

واژه‌ها و جمله‌های ضروری هلندی

خوشبختانه کارمندان بیشتر مراکز گردشگری هلند، انگلیسی را مانند بلبل صحبت می‌کنند. منتها از آنجا که احتیاط شرط عقل است، پیشنهاد می‌‌کنیم این چند واژه‌ و جمله‌های ضروری هلندی را فرابگیرید.

عبارت مدنظراملای هلندیشیوه تلفظ
نهNeeنای
بلهJaیا
شامhet dinerهِت دی-نای
ناهار de lunchدو لِرنش
صبحانهhet ontbijtهِت اُنت-بایت
خداحافظDag داخ
سلام رسمیHalloهاه لو
سلام خودمانیHoiهوی
صبح به‌خیر Goedemorgenخو دو مور خه
بعدازظهر به‌خیرGoedemiddagخو دو میداخ
خیلی خوبمHeel goedهایل قوت
حالت چطور است؟?Hoe gaat hetهو قات هِت؟
متوجه نمی‌شومIk snap het niet ایک اِس-نَپ هِت نیت
من فقط نگاه می‌کنمIk kijk alleen evenایک کایک آلیِن آی-واه
قیمتش چقدر است؟?Hoeveel kost ditهو-وایل کوست دیت؟

راهنمای سفر به آمستردام هر اطلاعاتی را که برای سفر به هلند نیاز داشته باشید در اختیار گردشگران قرار می‌دهد. آرزو می‌کنیم با کمک این راهنما، یکی از خاطره‌‌انگیزترین سفرهای خارجی خود را تجربه کنید. در پایان، پیشنهاد می‌کنیم اگر نکته‌ای برای اضافه‌کردن به راهنمای سفر به آمستردام در ذهن شماست، این نکته‌ها و تجربه‌های سودمند خود را در قسمت نظرات با ره بال آسمان و دیگر خواننده‌ها در میان بگذارید.

آمستردام در استان شمالی واقع در غرب هلند خودنمایی می‌کند.

زبان مردم آمستردام هلندی است.

گردشگران خیابان کالفراشتارت (Kalverstraat) را بهترین خیابان آمستردام می‌دانند.

موزه ون‌گوگ و باغ گیاه‌شناسی از بهترین جاهای دیدنی آمستردام هستند.

هتل ۵ستاره پولیتزر و رستوران رون گاستروبار از بهترین هتل‌ها و رستوران‌های آمستردام به حساب می‌آیند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.