خانه های تاریخی تهران | گشتی در تهران قجری

0

بخشی از فرهنگ و تاریخ ایران در دل پایتخت جاخوش کرده است. خیلی‌ها شلوغی‌هایش را به یاد می‌آورند؛ اما نمی‌شود از زیبایی‌ها و جاهای دیدنی این شهر چشم پوشید. خیابان‌های معروف قدیمی و خانه های قاجاری تهران تماشا دارد. در آجربه‌آجر این عمارت‌ها می‌شود ردی از روزهای گذشته ایران را دید. اگر قدم‌زدن در بنا‌های قدیمی را دوست دارید، پیشنهاد می‌کنیم از خانه های تاریخی تهران بازدید کنید.

خانه های قاجاری تهران

 • باغ شازده

اسم باغ شازده که می‌آید، بعضی‌ها به یاد رستورانی سنتی در دل تهران میفتند. باغ شازده از خانه های تاریخی تهران است که متعلق به «شازده دیده رو» یکی از نوادگان قاجار بود. این خانه در هر دوره کاربرد ویژه‌ای داشت؛ اما امروزه گوشه‌ای دنج و دلگشاست که می‌توانید چند ساعتی را در آن بگذرانید و به روزهای گذشته بروید. معماری آجری خانه، پنجره‌های بزرگ با شیشه‌های رنگی و حیاط زیبایش چشمگیر است؛ البته در بخش دیگری از تهران باغی به اسم شازده بود که این روزها اثری از او نیست. یکی از شاهزاده‌های قاجاری این خانه را در باغی بزرگ در خارج شهر تهران ساخت؛ اما بعد از او خانه را خراب کردند. امروزه باغ بزرگ اطراف عمارت، بخشی از پارک مجدیه است.

آدرستهران، خیابان پامنار، روبه‌روی مسجد کاشانی‌ها، کوچه موتمن الاطبا، روبه‌روی خانه موتمن الاطبا
ساعات کاری9 تا 23 
شماره تماس02133115486

 • باغ موزه نگارستان

باغ موزه نگارستان از عمارت‌های محبوب و معروف تهران است. فتحعلی شاه در دوره حکومتش دستور ساخت این عمارت را داد. در بین خانه های تاریخی تهران، باغ نگارستان بیشترین وسعت را دارد. این باغ در هر دوره کاربرد مختلفی داشت. اولین بناهای باغ را تخریب کردند و امروزه دانش‌سرا، موزه و کتابخانه‌ای زیبا در آن ساخته‌اند. در دانش‌سرای باغ، افراد نامداری مثل ملک‌الشعرای بهار، علی ‌اکبر دهخدا، پرویز خانلری و دیگران تحصیل کرده‌اند. درخت‌های بلندقامت باغ در بهار و پاییز دلبری می‌کنند. بدون شک عکس‌هایتان کنار حوضچه‌های کوچک و باغچه‌های پرگل باغ، تماشایی است. قدم‌زدن در حیاط باصفای عمارت حس‌وحال خوبی دارد. در باغ نگارستان می‌توانید از موزه کمال‌الملک و آثار هنرمندهایی مثل جهانگیر ارجمند و محمود روح الامینی دیدن کنید.

باشگاه انقلاب تهران | مجهزترین مجموعه ورزشی در ایران
اینم بخون!
آدرستهران، میدان بهارستان، محدوده خیابان صفی‌علی شاه و خیابان دانش‌سرا
ساعت بازدید از موزه‌ها10 صبح تا 19 عصر
ساعت گردش در باغ10 صبح تا 20 عصر
شماره تماس موزه نگارستان02133119586
شماره تماس رستوران باغ02133945460
شماره تماس کافه باغ02133900138
هزینه ورودی برای محوطه و موزه پاسارگاد۵هزار تومان
هزینه ورودی موزه کمال الملک۷هزار تومان
هزینه ورودی موزه منیر۳هزار تومان
باغ موزه نگارستان دوشنبه‌ها تعطیل است؛ اما می‌شود از کافه، رستوران‌ها و محوطه باغ استفاده کرد.

 • خانه تیمور تاش

خانه تیمور تاش یکی از خانه های قاجاری تهران است. خیلی‌ها آن را به اسم موزه جنگ می‌شناسند. ساخت بنای اصلی این خانه به زمان ناصرالدین شاه قاجار برمی‌گردد. معماری این عمارت آن‌قدر چشمگیر است که در نگاه اول محو تماشایش می‌شوید. می‌توانید سبک‌های ایرانی، هندی و روسی را یکجا در آن ببینید. طبقه اول در این عمارت، موزه‌ای از سلاح‌های جنگی است. در این موزه از سردیس‌های فرمانده‌های بزرگی مثل عباس بابایی، سرلشگر فلاحی و… نگهداری می‌کنند. بعد از بازدید از طبقه اول به طبقه دوم بروید. دوربینتان را بیرون بیاورید و چند عکس یادگاری در این طبقه بگیرید. آیینه‌‌کاری‌های فضای داخلی، شیشه‌های رنگارنگ، پنجره‌های ارسی و گچ‌بری‌های ظریفش نشانی از هنرمندهای بزرگ کشور است.

آدرستهران، خیابان کارگر جنوبی، خیابان پاستور، دانشگاه جنگ
شماره تماس02166494149
ساعات بازدیددوشنبه‌ها از ساعت 14 تا 18/ جمعه‌ها از 10 تا 18 
هزینه بازدیدرایگان

 • خانه دکتر محمد منصور فلامکی

دکتر محمد منصور فلامکی از استادهای بزرگ در رشته معماری، شهرسازی و مرمت بناهای تاریخی است. این استاد تحصیلاتش را در خارج از کشور گذراند و از دانشگاه ونیز فارغ‌التحصیل شد. او از استادهای برجسته دانشگاه تهران بود که سال‌ها در این زمینه فعالیت کرد. ساخت خانه استاد به دوره دوم پهلوی می‌رسد و از خانه های تاریخی تهران محسوب می‌شود. خیلی‌ها دوست دارند، هنر استاد فلامکی را در معماری خانه‌اش ببینند. در حال حاضر این مرکز پژوهشی به اسم موسسه معماری دکتر فلامکی معروف است. بسیاری از همایش‌های مربوط به حوزه شهرسازی و معماری را در این خانه برگزار می‌کنند.

آدرس: تهران. میدان هفت تیر. خیابان عبدالکریم شریعتی
 • خانه صادق هدایت

خانه صادق هدایت یکی از خانه های قاجاری تهران است که این نویسنده، کودکی و نوجوانی‌اش را در آن گذراند. صاحب اصلی خانه، پدر صادق هدایت یعنی هدایت‌قلی‌خان اعتضادالملک بود. معماری زیبای خانه‌ و کاشی‌کاری‌های گل‌وبوته روی دیوار حیاط، حس‌وحال گذشته را زنده می‌کند. باغچه‌‌کاری‌های چشم‌نوازش هم سبک سنتی خانه را نشان می‌دهد. در دوره پهلوی، فرح این خانه را خرید و قصد داشت تا مرکز ادبی هدایت را راه‌اندازی کند؛ اما مرمت خانه تا سال 1356 طول کشید. بعد از انقلاب مدتی، خانه هدایت مهدکودکی برای بچه‌ها بود. متأسفانه این کار آسیب‌هایی به بافت اصلی خانه هدایت رساند. امروزه خانه صادق هدایت را به کتابخانه‌ تبدیل کرده‌اند. این خانه زیر نظر بیمارستان امیر اعلم است. این بیمارستان بیشتر اسناد بیمارها و مدارک‌ها را در خانه هدایت، نگهداری می‌کند. به همین خاطر امکان بازدید از آن وجود ندارد.

خانه بومیان کیش | خانه‌ای قدیمی در زیر پوست شهر
اینم بخون!
آدرس: تهران، خیابان سعدی، خیابان شهید سروش الدین تقوی، کنارخانه سفیر کبیر دانمارک یا همان سفارت سابق، پلاک ۳
امکان بازدید از خانه وجود ندارد.

 • خانه عین الدوله

عمارت عین الدوله از خانه های تاریخی تهران است که هرکسی را محو زیبایی‌اش می‌کند. ساخت این خانه به اواخر دوره قاجار می‌رسد. ایوان بزرگی در طبقه دوم عمارت است که ستون‌های متعددی دارد. این ستون‌ها در طبقه پایینی هم به چشم می‌خورند و زیبایی خانه را چندین برابر می‌کنند. گچ‌بری‌های ظریف کارشده، روی طاق‌های ایوان اثری از هنرمندهای بزرگ ایرانی است. باغ بزرگ و دلگشایش هم دست کمی از خود عمارت ندارد. درخت‌های بلندقامت حیاط، قدمت این خانه زیبا را نشان می‌دهد. در گذشته استخر بزرگی وسط حیاط بود که دیگر حتی ردی از آن نمانده است. اسم جدید این عمارت را نگارخانه برگ گذاشته‌اند.

آدرستهران، پاسداران، میدان هروی، خیابان وفامنش، خیابان جمالی
شماره تماس02122969741
ساعات بازدیدهر روزه از ۸ تا 16 به جزء جمعه‌ها
هزینه بازدید۵هزار تومان
نکته: در تعطیلی‌های رسمی ساعت‌ها تغییر می‌کند؛ قبل از رفتن، تلفنی هماهنگ کنید.

 • خانه قوام السلطنه

در بین خانه های قاجاری تهران، خانه قوام السلطنه زیبایی چشمگیری دارد. خانه قوام السلطنه را این روزها به موزه آبگینه و سفالیه می‌شناسند. بیشتر از 100 سال از عمر این عمارت می‌گذرد. اولین مالک عمارت، قوام السلطنه از وزیرهای دربار قاجار بود. حتی اگر چیزی از معماری هم ندانید، زیبایی فضای بیرونی و داخلی عمارت شما را شگفت‌زده می‌کند. هنرمندی اتریشی، ویترین‌های داخلی این بنا را طراحی کرده است. در دوره‌ای از تاریخ، این خانه را به روس‌ها واگذار کردند. به همین خاطر می‌شود سبکی از معماری روس را هم در آن دید؛ اما آیینه‌کاری‌ها، گچ‌بری‌ها و منبت‌کاری‌هایش هنر ایرانی را نشان می‌دهد. در بازدید از این عمارت به تالارهای مختلفش هم سری بزنید. هرکدامش تماشایی است.

آدرستهران، خیابان جمهوری، خیابان سی تیر، پلاک 55
ساعات بازدیدهمه روزه از 9 تا 17 به جزء دوشنبه‌ها و ایام سوگواری
هزینه بازدید۵هزار تومان
شماره تماس4_ 02166708153

 • خانه کاظمی (عمارت کاظمی، سرای کاظمی، خانه موزه تهران قدیم)

عمارت زیبای کاظمی از خانه‌های قدیمی تهران است؛ البته امروزه به اسم خانه موزه تهران قدیم هم از او یاد می‌کنند. این خانه را میرزا سید کاظم تفرشی در زمان حکومت محمد شاه قاجار ساخت. به همین خاطر عمارت کاظمی از خانه های قاجاری تهران به حساب می‌آید. سرای کاظمی معماری چشم‌نوازی دارد. منبت‌کاری‌های پنجره‌ها و گچ‌بری‌های عمارت در نوع خودش بی‌نظیر است. سری هم به داخل عمارت بزنید و از موزه مردم‌شناسی‌اش دیدن کنید. بازتاب نور از پنجره‌های رنگارنگ، رد زیبایی را به جا می‌گذارد. می‌توانید کنار پنجره‌های اُرُسی عکس‌هایی تماشایی بگیرید. درخت‌های تنومند باغ بر حیاط سایه انداخته‌اند و شاخ‌وبرگ‌هایشان با هر نسیم پیچ‌وتاب می‌خورند.

کافه رستوران های تهران | بهترین منوها در پایتخت
اینم بخون!
آدرستهران، منطقه 12، خیابان 15 خرداد، محله امامزاده یحیی، کوچه ابوالقاسم شیرازی
شماره تماس02133546716
هزینه ورودیرایگان
ساعات بازدیداز ساعت 9 تا 17

 • خانه گدار

آندره گدار، معماری فرانسوی است که سی سال از عمرش را در ایران زندگی کرد. در بین خانه‌های تاریخی تهران، خانه گدار سبکی مدرن و اروپایی دارد؛ اما می‌شود در بخش‌هایی از آن معماری دوره‌های پهلوی را هم دید. ستون‌های ورودی این خانه الهام‌گرفته از ستون‌های تخت جمشید است. نمای خانه گدار یکدست سفید است و این تک‌رنگی جلوه خاصی را به خانه می‌دهد. طاق‌های هلالی خانه نمادی از طاق کسرا را نشان می‌دهد. بعد از روزهای پرفرازونشیب، خانه گدار رو به تخریب رفت؛ ولی خوشبختانه آن را مرمت کردند. امروزه از این خانه به‌عنوان کافه رستوران استفاده می‌کنند. بد نیست در کنج دنج و زیبای عمارت بنشینید و قهوه‌ای بنوشید.

آدرستهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، خیابان پورسینا، کوچه جلالیه، پلاک ۲
ساعات بازدید12 تا 23:30
شماره تماس09123994991
09031470077
هزینه بازدیدنامشخص

 • خانه موتمن الاطبا

خانه موتمن الاطبا از خانه های قاجاری تهران است که شاید بیشترتان در فیلم‌های تاریخی آن را دیده باشید. این خانه متعلق به پزشک ناصرالدین شاه قاجار، میرزا زین‌العابدین خان دنبلی ضرابی بود. مردم او را به اسم موتمن الاطبا می‌شناختند. اولین چیزی که در این خانه توجهتان را جلب می‌کند، پنجره‌ها و درهای فیروزه‌ای است. این رنگ زیبا حکایت از سبک اصیل ایرانی دارد. خانه موتمن الاطبا از اولین خانه‌های چندطبقه تهران بود. بازتاب نمای بی‌نظیر خانه و ستون‌ها در حوض جلوی عمارت بسیار تماشایی است. در حال حاضر شرایطی را فراهم کرده‌اند که می‌توانید از این لوکیشن برای عکاسی‌هایتان استفاده کنید.

آدرستهران، خیابان پامنار، محله عودلاجان، روبه‌روی مسجد کاشانی، انتهای کوچه موتمن الاطبا
ساعات بازدیدهمه‌روزه از ساعت 10 تا 17
شماره تماس09030788264
هزینه بازدید۱۰هزار تومان

 • خانه مینایی

خانه مینایی از خانه های تاریخی تهران محسوب می‌شود. صاحب این خانه منیرالسلطنه، همسر یکی از شاهزادگان قاجاری بود. در حال حاضر خانه مینایی را به اسم موزه خیابان ولیعصر تهران هم معرفی می‌کنند. این خانه مثل موزه‌ای گرانبها تصویری از معماری دوره قاجار را نشان می‌دهد. ترکیب سبک سنتی و مدرنش جذابیت خانه را چند برابر کرده است. در بازدید از این عمارت سری به آب‌انبار، اتاق‌‌های تابستانه و زمستانه هم بزنید. در حال حاضر در خانه مینایی تابلوها و عکس‌های قدیمی، داستان‌شخصیت‌های مهم این منطقه از تهران را روایت می‌کند. کمی در راهروهای این خانه قدم بزنید و به گذشته سفر کنید.

چشمه آب معدنی خمده فیروزکوه | چشمه‌ای به زلالی اشک چشم
اینم بخون!
آدرستهران، خیابان ولیعصر(عج)، میدان منیریه، کوچه کریمی طینت، پلاک ۵
ساعات بازدیدهمه‌روزه از ساعت 9 تا 17 به جزء شنبه‌ها
هزینه بازدیدرایگان

 • خانه نصیر الدوله

از خانه های قاجاری تهران می‌شود خانه نصیر الدوله را نام برد. این خانه به یکی از وزیرهای دوره قاجار تعلق داشت. معماری خانه الهام‌گرفته از سبک خانه‌های قاجاری است؛ اما متأسفانه در هر دوره بخش‌های مختلفی از آن رو به تخریب‌شدن رفت. اتاق آیینه، بخش تماشایی این عمارت است. تمام سقف و دیوارهای اتاق را با ظرافت خاصی آیینه‌کاری کرده‌اند. پنجره‌های ارسی و شیشه‌های رنگارنگش هم زیبایی اتاق آیینه را چند برابر می‌کند. به نظر می‌رسد نصیرالدوله از این اتاق برای پذیرایی از مهمان‌هایش استفاده می‌کرد. این عمارت دوطبقه، بخش‌های مختلفی مثل شاه‌نشین و کالسکه‌‌خانه دارد. جای ناراحتی است که امروزه سازمان میراث فرهنگی این خانه را به متروکه تبدیل کرده است.

اطلاعات بازدید از خانه نصیر الدوله

آدرس: تهران، خیابان امیرکبیر، خیابان شهید علیرضا، کوچه شهید هداوند، کوچه مرآت، پلاک 20
در حال حاضر امکان بازدید از این خانه وجود ندارد.

 • عمارت مسعودیه

عمارت مسعودیه یکی از زیباترین و بزرگترین خانه های تاریخی تهران است. دستور ساخت این عمارت را ظل‌السلطان فرزند ناصرالدین شاه داد. عظمت این عمارت زیبا، نشانی از قدرت حکومت قاجار در روزهای گذشته است. در معماری قجری، استفاده از گچ‌بری‌‌ها و آیینه‌کاری‌ها اهمیت بسیاری داشت. این تزیینات را می‌توانید در هر بخش عمارت ببینید. عمارت مسعودیه بخش‌های مختلفی مثل عمارت دیوانخانه، عمارت سردر، عمارت مشیرالدوله، سفره‌خانه، حوضخانه و عمارت سید جوادی دارد. هر قدم در باغ این عمارت شما را به روزهای حکومت قاجار می‌برد. قهوه قجری کافه مسعودیه هم در این عمارت به راه است. بد نیست بعد از بازدید عمارت، سری هم به این کافه بزنید.

آدرستهران، میدان بهارستان، ضلع جنوب غربی، خیابان اکباتان
شماره تماس02133992012
روزهای بازدیدهمه‌روزه از ساعت ۸ تا 16 به‌جزء روزهای سوگواری
هزینه بازدید۵هزار تومان

خانه موزه‌های تهران

یکی از زیباترین کار شهرداری تبدیل خانه مشاهیر معاصر به خانه موزه است. بازدید از خانه موزه‌های تهران در میان فهرست بلندبالای موزه های تهران، تجربه بی‌نظیری است که نباید آن را از دست بدهید.

خانه موزه استاد صبا

استاد صبا، از موسیقی‌دان‌های برجسته ایرانی است. خانه این هنرمند بزرگ از خانه های تاریخی تهران محسوب می‌شود. او وصیت کرده بود که بعد از فوتش خانه‌اش را به موزه تبدیل کنند. به همین خاطر هنوز هم خانه استاد صبا با همان بافت قدیمی‌اش پابرجاست. فضای بیرونی خانه ساده و باصفاست. حوض کوچکی در وسط حیاط، سبک سنتی گذشته را یادآوری می‌کند. فضای داخلی خانه، تصویری از زندگی استاد را نشان می‌دهد. روی دیوارهای خانه، قاب‌عکس‌هایی از جوانی، پیری استاد و هنرجوهایش را به نمایش گذاشته‌اند. می‌توانید در این موزه از سازهای استاد صبا، برگه‌های نت موسیقی و وسایل‌هایش دیدن کنید.

کمپینگ اطراف تهران | بهترین مناطق برای چادر زدن اطراف تهران
اینم بخون!
آدرستهران، خیابان بهارستان، خیابان ظهیرالاسلام، بن‌بست صبا
شماره تماس02133111246
ساعات بازدیدهمه‌روزه از ساعت ۸:۳۰ تا 15:30 به‌جزء جمعه‌ها
هزینه بازدیدرایگان

 • خانه موزه دکتر معین

کمتر کسی است که دکتر محمد معین را نشناسد. این استاد بزرگ اولین کسی بود که دکترای رشته ادبیات فارسی را گرفت. فرهنگ معین از ارزشمندترین یادگاری‌های این استاد بزرگ است. خانه استاد بعد از فوت او یکی از جاذبه‌های فرهنگی محسوب می‌شود. ساخت خانه موزه دکتر معین به دوره پهلوی بر می‌گردد. به همین خاطر این بنا را یکی از خانه های تاریخی تهران می‌شناسند؛ البته در کنار این بنا، خانه محمدعلی امیر جاهد یکی از تصنیف‌دان‌های ایرانی هم هست. امروزه این دو خانه را با هم یکی کرده‌اند و به‌عنوان موزه از آن استفاده می‌کنند. این بنای دوطبقه یادآور خاطرات دکتر معین است. می‌توانید در راهروهایش وسایل زندگی و آثاری از دکتر معین و استاد امیر جاهد را ببینید. بسیاری از کارگردان‌ها این خانه قدیمی را برای لوکیشن فیلم‌هایشان انتخاب می‌کنند.

هزینه بازدیدرایگان
ساعت بازدیدهمه روزه به جز جمعه ها از 8 تا 18
شماره تماس02133783005
وب‌سایتmoeenjahed.ir
آدرستهران، خیابان پیروزی، میدان چهارصددستگاه، انتهای خیابان بایزید بسطامی

 • خانه موزه سیمین و جلال

خانه موزه سیمین و جلال از خانه های تاریخی تهران است که خیلی‌ از گردشگرها برای دیدن آن مشتاقند. سیمیمن و جلال خشت‌به‌خشت این خانه را با دست‌های خود ساختند. با دیدن نمای خانه باید گفت که این دو شاعر طبعی هنری در زمینه معماری هم داشتند. ملاتی از عشق، دیوارهای این خانه قدیمی را محکم نگه داشته است. از حیاط کوچک و زیبایش که بگذرید، به خانه‌ای قدم می‌گذارید که چیدمانش با 50 سال قبل فرقی ندارد. هنوز هم می‌شود عاشقانه‌های این زوج شاعر را در این خانه دید. وسایل ارزشمندی مثل حلقه‌های ازدواج، عقدنامه، قاب عکس‌ها و… در خانه موجود است.

آدرستهران، تجریش، دزاشیب، خیابان شهید رمضانی، کوچه رهبری، کوچه پسندیده، بن‌بست ارض
هزینه بازدیدگردشگران ایرانی ۳هزار تومان. گردشگران خارجی ۱۲هزار تومان. دانشجویان، دانش‌آموزان، خبرنگارها 1800 تومان
ساعات بازدیدهمه‌روزه از ساعت 9 تا 17 به جزء شنبه‌ها ( بهتر است قبل از رفتن تماس بگیرید)
شماره تماس02122705969

 • خانه موزه قصر

خانه موزه قصر از خانه های قاجاری ایرانی است. ساخت این بنای تاریخی به دومین سال سلطنت فتحعلی شاه می‌رسد و حدود دو سده از آن می‌گذرد. این خانه موزه در آن زمان قصری مجلل بود؛ اما در زمان ناصرالدین شاه سیل آن را تخریب کرد. با روی‌کار‌آمدن پهلوی، این قصر را به زندانی سیاسی تبدیل کردند. طولی نکشید که بعد از انقلاب از این بنای تاریخی به‌عنوان مجموعه‌ای فرهنگی استفاده کردند. بخش‌های مختلفی مثل نیایشگاه، زورخانه، کتابخانه، موزه مارکوف، نمایشگاه و حتی کافی‌شاپ و رستوران در این قصر فعالیت می‌کند. کمی که در محوطه بزرگ قصر قدم بزنید به کلاه فرنگی می‌رسید. در مرمت‌سازی بنا، معماری مدرن و قجری را با هم ترکیب کرده‌اند.

خانه ملک مشهد | خاطره‌بازی از نوع قجری
اینم بخون!
آدرستهران، خیابان پلیس، کنار مقر فرماندهی پلیس تهران بزرگ
شماره تماس02188437393
ساعات بازدیدبازدیدهای تک‌نفره همه‌روزه 9 تا 17 . بازدیدهای گروهی همه‌روزه 9 تا 19
هزینه بازدید۵هزار تومان

 • خانه موزه مقدم

خانه موزه مقدم از خانه های قاجاری تهران است که خیلی‌‌ها لقب زیباترین خانه جهان را به آن داده‌اند. محمدتقی خان احتساب الملک یکی از بزرگ‌های دربار قاجار اولین صاحب این خانه بود. بعد از او خانه را به دکتر محسن مقدم فروختند. زیبایی این خانه در کلمه‌ها نمی‌گنجد. این عمارت حیاطی سرسبز و دلگشا دارد. جالب است بدانید هر بخش از این عمارت، نشانی از آثار به‌جامانده از دوره‌های مختلف است. در حیاط حوضچه‌‌ای از سنگ مرمر است که سنگش را از حمام فتحعلی شاه گرفته‌اند. بنای خانه از جنس آجر است؛ اما بخشی از آن را با کاشی‌کاری نقاشی کرده‌اند. این کاشی‌ها آثار دوره زندیه و قاجار است. ستون‌های زیبای عمارت چشم‌انداز فوق‌العاده‌ای دارد که چهل ستون را یادآوردی می‌کند. خانه موزه مقدم خانه‌ای با هزاران آثار تاریخی است.

آدرستهران، خیابان امام خمینی، خیابان شیخ هادی، کنار بانک ملت
شماره تماس02166463144
ساعات بازدیدهمه‌روزه از 9 تا 17 به‌جزء شنبه‌ها
هزینه بازدیدگردشگرهای ایرانی ۱۰هزار تومان. گردشگرهای خارجی ۳۰هزار تومان

هرکدام از این عمارت‌ها به‌تنهایی تماشایی است. امیدواریم از این سفر مجازی با ره بال آسمان لذت برده باشید. اگر در سفرهای قبل از این عمارت‌های قدیمی دیدن کرده‌اید، تجربه‌هایتان شنیدنی است. برایمان در کامنت‌ها بنویسید.

تهران. خیابان جمهوری. خیابان سی تیر. پلاک 55

خانه موزه قصر قدیمی‌ترین خانه تاریخی تهران است که از ساختش حدود 200 سال می‌گذرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.